آموزش, معرفی محصول

نقد و بررسی تقویت کننده وای فای نسخه ۲ شیائومی + آموزش اتصال

دامنه محصولات تولیدی شرکت شیائومی بسیار گسترده می باشد. از بین محصولات این شرکت می توان به گوشی های هوشمند، لوازم سلامت و تندرستی، صوتی و تصویری و خانه هوشمند اشاره کرد. در این مقاله ما قصد نقد و بررسی یکی از تقویت کننده های شبکه وای فای این شرکت یعنی تقویت کننده وای فای نسخه ۲ شیائومی را داریم.تغییر اصلی این نسخه نسبت به نسخه قبلی آنتن دوگانه اصلی آن می باشد همچنین نرخ انتقال تا ۳۰۰ mbps افزایش پیدا کرده است. بعضی ها می گویند که تقویت کننده وای فای نسخه ۲ شیائومی تنها با مودم و روترهای شیائومی کار می کند. که این مسئله درست نمی باشد. در زیر ما نحوه اتصال این تقویت کننده به تمامی روترها را توضیح خواهیم داد و همچنین درباره طراحی، مشخصات، ویژگی ها و تنظیمات این محصول نیز صحبت خواهیم کرد.

جعبه گشایی

نقد و بررسی تقویت کننده وای فای نسخه 2 شیائومی + آموزش اتصال

شیائومی برای بسته بندی محصولات خود شیوه یکسانی را انجام می دهد یا از یک جعبه استفاده می کند و یا از یک کیف استفاده می کند. تقویت کننده وای فای نسخه ۲ شیائومی نیز در یک کیف کوچک قرار گرفته است که با توجه به قسمت جلویی شفاف آن شما می توانید خود دستگاه را مشاهده کنید. در قسمت پشتی این کیف شما می توانید مشخصات و همچنین معرفی خلاصه ای از معرفی این محصول را مشاهده کنید. آنطور که ما متوجه شدیم این تقویت کننده برای روترهای شیائومی طراحی شده است. معرفی این محصول به زبان چینی می باشد که کاملاً بدون استفاده می باشد. اگر شما طرفدار سادگی باشید بسته بندی این محصول شما را راضی خواهد کرد.

نقد و بررسی تقویت کننده وای فای نسخه 2 شیائومی + آموزش اتصال

طراحی

نقد و بررسی تقویت کننده وای فای نسخه 2 شیائومی + آموزش اتصالتقویت کننده وای فای نسخه ۲ شیائومی یک دستگاه کوچک سفید می باشد. ابعاد این محصول ۳۰/۲*۹*۱۳۰ میلی متر می باشد و وزن آن تنها ۲۴ گرم می باشد. ظاهر این دستگاه شبیه به مودم های ۳G USB می باشد. در قسمت جلویی این محصول علاوت wifi+ را مشاهده می کنید و در قسمت پشتی آن شما لوگوی شیائومی را به همراه ۲ سوراخ مشاهده می کنید. یکی از این سوراخ ها شاخص اتصال و دیگری دکمه ریست دستگاه می باشد. در قسمت انتهایی این دستگاه یک درپوش بر روی پورت USB این محصول قرار گرفته است این تقویت کننده به گونه ای طراحی شده است که به صورت خودکار با روترهای شیائومی ارتباط برقرار کند. رابط USB این محصول می تواند ۱۸۰ درجه چرخش داشته باشد. که این مسئله باعث می شود بتوانید از آن به آسانی در هر مکانی استفاده کنید. به طور کلی باید گفت این تقویت کننده دارای کیفیت و ظاهر خوبی می باشد.

راه اندازی

اتصال تقویت کننده وای فای نسخه ۲ شیائومی با روترهای شیائومی

اگر شما دارای یکی از روترهای شیائومی می باشد استفاده از تقویت کننده نسخه ۲ شیائومی بسیار آسان می باشد شما باید این تقویت کننده را به پورت USB روتر شیائومی خود متصل کنید. هنگامی که چراغ موجود در پشت تقویت کننده به صورت ابی چشمک زن درآمد به این معنی است که تقویت کننده شما تنظیم شده است. اگر این چراغ LED به رنگ زرد بود به این معنی است که دستگاه در حالت آماده به کار می باشد و هیچ اتفاقی نیافتاده است بعد از اینکه تقویت کننده وای فای نسخه ۲ شیائومی اطلاعات را از روی روتر شیائومی شما کپی کرد چراغ تقویت کننده به رنگ آبی در می آید و شما می توانید تقویت کننده را از روتر جدا کنید. سپس این تقویت کننده را در هر نقطه ای که می خواهید قدرت سیگنال زیاد شود به یک پورت USB متصل کنید که می تواند یک کامپیوتر و یا یک آداپتور شارژ باشد. بعد از آن شما در لیست شبکه های wifi خود یک شبکه جدید با پسوند _plus مشاهده خواهید کرد. به طور مثال اگر نام شبکه اصلی شما xiaomi باشد شما یک شبکه جدید با نام xiaomi_plus به آن متصل شوید پسورد wifi اصلی خود را وارد کنید و از اینترنت پرسرعت استفاده کنید.

نقد و بررسی تقویت کننده وای فای نسخه 2 شیائومی + آموزش اتصال

تذکرنام شبکه wifi شما نباید شامل فاصله باشد و اگر اینگونه است شما باید نام شبکه خود را تغییر دهید و یا کلمات را به هم بچسبانید.

اتصال تقویت کننده وای فای نسخه ۲ شیائومی با تمامی روترها

اکنون به بررسی نحوه اتصال این تقویت کننده به تمامی روترها می پردازیم . به احتمال زیاد شما از روترهای شیائومی استفاده نمی کنید اما این مسئله مشل ساز نیست و شما همچنان می توانید از این تقویت کننده استفاده کنید. در ابتدا شما به یک اپلیکیشن خاص نیاز دارید. این اپلیکیشن Mi smart home می باشد. هنگامی که شما این اپلیکیشن را دانلود و بر روی دستگاه اندرویدی خود نصب کردید باید آن را باز کنید که در این قسمت از شما می خواهد تا به اکانت Mi خود متصل شوید این مرحله ضروری می باشد.

نقد و بررسی تقویت کننده وای فای نسخه 2 شیائومی + آموزش اتصال

اگر شما در حال حاضر از یکی از محصولات شیائومی استفاده می کنید دارای اکانت Mi می باشید نام کاربری و رمز خود را وارد کنید و اگر شما دارای اکانت Mi نمی باشید می توانید با کلیک بر روی دکمه ساخت اکانت برای خود یک اکانت بسازید. بعد از باز کردن اپلیکیشن شما لیستی از محصولات شیائومی را مانند دستبند سلامتی شیائومی، دوربین های تحت شبکه، لوازم خانه هوشمند و همینطور تقویت کننده وای فای نسخه ۲ شیائومی را مشاهده خواهید کرد. تقویت کننده خود را به برق در جایی که می خواهید قدرت سیگنال را تقویت کنید متصل کنید. سپس شما در اپلیکیشن یک دستگاه جدید به زبان چینی مشاهده خواهید کرد. بله این تقویت کننده شما می باشد اما شما باید بر روی نادیده بگیر(ignore) کلیلک کنید

نقد و بررسی تقویت کننده وای فای نسخه 2 شیائومی + آموزش اتصال

سپس بر روی علامت ضربدر که در گوشه بالای سمت راست اپلیکیشن وجود دارد برای اضافه کردن دستگاه جدید کلیک کنید. در اینجا نیز دوباره شما یک دستگاه جدید را به زبان چینی مشاهده خواهید کرد. اگر شما دستگاه جدید را مشاهده نمی کنید بر روی دکمه جستجو که در پایین صفحه وجود دارد کلیک کنید.

نقد و بررسی تقویت کننده وای فای نسخه 2 شیائومی + آموزش اتصال

بر روی دستگاه با زبان چینی کلیک کنید. سپس شبکه wifi خود و رمز ان را وارد کنید.

 

نقد و بررسی تقویت کننده وای فای نسخه 2 شیائومی + آموزش اتصال

در این لحظه تنظیم شدن تقویت کننده شما شروع می شود. چراغ LED دستگاه به صورت چشمک زن در می آید و زمانی که این چراغ به صورت آبی ثابت درآمد به این معنی است که تقویت کننده شما به صورت کامل تنظیم شده است. در این لحظه شما می توانید در لیست شبکه های wifi خود یک شبکه جدید که در انتهای آن _pus وجود دارد مشاهده خواهید کرد و شما می توانید به آن متصل شده و از تقویت کننده خود استفاده بنمائید.

نقد و بررسی تقویت کننده وای فای نسخه 2 شیائومی + آموزش اتصال
مشکلات

اگر شما در هنگام تنظیم شدن تقویت کننده در اپلیکیشن با خطای connection timd out مواجه شدید آن را جدی نگیرید و بر روی دکمه تلاش مجدد (try again) کلیک کنید همچنین شما می توانید از دکمه ریست پشت دستگاه نیز یک بار استفاده کنید.مشکل دیگری که ممکن است با آن مواجه شوید این است که اپلیکیشن با تقویت کننده ارتباط برقرار نمی کند و شما با پیام connection timd out موجه می شوید اما مشاهده خواهید کرد که چراغ LED تقویت کننده به رنگ آبی می باشد و دستگاه تقویت کننده شما به خوبی کار می کند احتمالاً این مشکل مربوط به اپلیکیشن می باشد اما حتی با عدم نمایش آن دستگاه تقویت کننده شما در اپلیکیشن تنظیم شده و قابل استفاده می باشد.

آزمایش محصول

نقد و بررسی تقویت کننده وای فای نسخه 2 شیائومی + آموزش اتصال

بهترین مکان برای استفاده از تقویت کننده وای فای نسخه ۲ شیائومی در بین دستگاه شما و مودم می باشد یعنی تقویت کننده شما از روتر و از دستگاه شما به یک میزان فاصله داشته باشد اگر گوشی و یا کامپیوتر شما در یک اتاق و روتر شما در یک اتاق دیگر باشد شما باید از این تقویت کننده در جایی بین این ۲ اتاق استفاده کنید. در ابتدا ما قدرت سیگنال wifi را بدون استفاده از تقویت کننده بررسی کردیم که نتایج آن در زیر آمده است سپس از تقویت کننده استفاده کردیم و به شبکه Line-Line_plus که توسط این تقویت کننده ساخته شده بود متصل شدیم که نتایج آن در زیر آمده است:
همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید قدرت سیگنال و سرعت با استفاده از تقویت کننده وای فای نسخه ۲ شیائومی افزایش پیدا کرده است.

بدون تقویت کننده:

با استفاده از تقویت کننده:

نتیجه گیری

تقویت کننده وای فای نسخه ۲ شیائومی یک روش خوب و ارزان برای تقویت قدرت wifi شما در نقاط کور آپارتمانتان می باشد. اگر شما احساس می کنید که قدرت سیگنال wifi در مناطقی از خانه شما کم می باشد شما به یک تقویت کننده wifi نیاز دارید و با توجه به ویژگی ها و قیمت تقویت کننده وای فای نسخه ۲ شیائومی یک انتخاب مناسب برای شما می باشد.

 

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *