آموزش

آموزش نصب ریکاوری TWRP برای گوشی شیائومی Mi MIX بدون مشکل صفحه نمایش

اخطار اول: شیائومی سنترال هیچ مسئولیتی در قبال هر اتفاقی که به دلیل استفاده نادرست برای گوشی شما بیفیتد ندارد  و مسئولیت استفاده نادرست با شماست. همچنین پیش از انجام مراحل کل متن را یکبار با دقت بخوانید.

اخطار دوم: این آموزش فقط مخصوص گوشی شیائومی Mi MIX می باشد.لطفا روی سایر گوشی ها امتحان نکنید.

معرفی ریکاوری TWRP

ریکاوری TWRP یکی از مهمترین و کارآمدترین ریکاوری هایی است که در حال حاضر از آن می شود استفاده کرد. با استفاده از این ریکاوری ما می توانیم بیشتر رام ها و کرنل ها را روی دستگاه خود نصب کنیم.البته با این ریکاوری می توان کار های دیگری مانند حل کردن بعضی از بریک ها حل بعضی از مشکلات سیستمی و گرفتن بک آپ کامل از رم و حافظه داخلی را انجام داد.

متاسفانه بسیاری از کسانی که از ریکاوری TWRP روی گوشی شیائومی Mi MIX استفاده کرده اند با مشکلاتی مثل کار نکردن صفحه نمایش مواجه شدن . ولی چرا این اتفاقات می افتد؟ از آنجا که توسعه دهندگان رسمی با تلاش بسیار خود روی فایل های سیستم و کرنل (واقعاً ممنون از تلاش زیاد آنها) درحال بهبود آنها هستند. کرنل مانند آشپزی است که غذا را برای همه قسمتهای دستگاه شما آماده میکنند.اگر صفحه نمایش نیاز به غذا داشته باشند آشپز مقداری غذا برای صفحه نمایش خواهد آورد. بنابراین در کرنل بسیاری از درایور ها و موارد دیگر مانند گاورنرها،ramdisk …و درایور LCM وجود دارد.درایور LCM وظیفه عکس العمل صفحه نمایش در برابر لمس شدن قبل و بعد از بوت را دارد. بعضی وقتها اگراین درایور را آپدیت کنید خیلی از قسمتها‌ می تواند تغییر کند ،مثل صفحه نمایش قبل از بوت شدن.این مشکل ریکاوری TWRP است،که اگر از ورژن ۳٫۰٫۲-۲ RC2-eu استفاده کنید ریکاوری به درستی کار میکند.پس چه اتفاقی در ورژن های بعدی می افتد؟آسان است:شیائومی کرنل را بهبود بخشیده تا ما باتری و عملکرد بهتری را تجربه کنیم.ولی این تغییرات سبب مشکل در ریکاوری TWRP شده است. در آخرین به روز رسانی EPIC ROM مجبور شدم تمام فایهای کرنل و رادیو و wifi را برای اجرای TWRP تغییر بدهم.

اما دیگر مشکلی نیست .امروز میخواهیم به شما یک ریکاوری TWRP که برپایه رام (Smarty (alecs25 و کتابخانه ریکاوری چینی (Xinkind) بهینه شده و از بسیاری از زبان های زنده دنیا پشتیبانی میکند را تقدیم شما کنیم ،این ریکاوری با تمامی رامهای رسمی و غیر رسمی MIUI کار میکند.

خوب حالا برویم سراغ نصب ریکاوری

الزامات:
شیائومی MI MIX (مهم نیست رام گوشی شما چه باشد)
یک سیستم با سیستم عامل ویندوز(ویندوز ۱۰ پیشنهاد میشود
این فایل را دانلود کنید (unlock bootloader and twrp by MrRaines)

مرحله اول:
فایل را از لینک داده شده دانلود کرده و سپس آن را اکسترکت کنید.

مرحله دوم:
اگر بوت لودر گوشی شما آنلاک شده می باشد گوشی خود را به حالت fastboot ببرید(زمانی که گوشی شما خاموش است:دکمه پاور و دکمه کم کردن صدا را همزمان فشار دهید.شما چیزی شبیه عکس زیر خواهید دید (Mi Bunny) )

اگر بوت لودر گوشی شما آنلاک نشده باشد ،نگران نباشید فایل متنی ” README IMPORTANT!” را مطالعه کنید.

مرحله سوم:
گوشی خود را در حالت Fastboot به کامپیوتر خود وصل کنید ،و یک پنجره فرمان(cmd) را در پوشه ای که فایل خود را در آن اکسترکت کرده اید باز کنید (برای باز کردن پنجره فرمان کلید شیفت را همراه راست کلیک بگیرید).

مرحله چهارم:
بعد از اینکه گوشی خود را در حالت fastboot به کامپیوتر خود وصل کردید در پنجره فرمانی که باز کرده اید فرمان زیر را تایپ کنید

fastboot flash recovery twrpmrraines.img

و سپس کلید enter را بزنید.

مرحله پنجم:
بعد از پایان یافتن نصب شما میتوانید وارد ریکاوری شوید (با نگه داشتن دکمه های افزایش صدا به همراه دکمه پاور) همچنین اگر شما هنوز در حالت fastboot هستید میتوانید در پنجره فرمان دستور زیر را تایپ کنید:

fastboot boot twrpmrraines.img

سپس کلید اینتر را بزنید.

گوشیMI MIX در محیط ریکاوری TWRP بالا خواهد آمد.

ویژگی های این نسخه از ریکاوری TWRP مخصوص گوشی شیائومی MI MIX :
بر اساس آخرین کتابخانه TWRP
چند زبانه
سازگار با تمامی رام های MIUI و Lineage OS
کرنل و Ramdisk برای جلوگیری از مشکلات LCM DRIVER بروز رسانی شده اند
بر پایه Smarty (کتابخانه های alecs25 و (Chinese TWRP (xinkid )
پشتیبانی اکسترکت کردن فایلها با فرمت IMG اضافه شده است
پشتیبانی از backup EFS (که شامل IMEI و مک آدرس مشود ،که برای کارکردن و دریافت سیگنال دستگاه بسیار مهم هستند.) اضافه شده است

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *