اخبار

آپدیت اندروید ۸٫۱ برای گوشی Redmi Note 5 Pro عرضه می شود

آپدیت اندروید 8.1 برای گوشی Redmi Note 5 Pro عرضه می شود

شرکت شیائومی با وجود اینکه پشتیبانی نرم افزاری را برای دستگاه های قدیمی تر خود انجام می دهد ولی معمولا نسبت به سایر شرکت های تولید کننده گوشی های هوشمند این کار را کندتر انجام می دهد و نسخه اندروید گوشی های شیائومی معمولا دیرتر از سایر شرکت ها بروز می شود. البته باید گفت با وجود رابط کاربری MIUI نیاز زیادی به آخرین نسخه اندروید نیست. در ماه های اخیر به نظر می رسد که این شرکت در ارائه آپدیت های مهم سرعت خود را بیشتر کرده است و حتی ممکن است این شرکت به زودی آپدیت جدید Redmi Note 5 Pro را با وجود اینکه یک گوشی پرچمدار نیست را ارائه دهد.

در این گوشی میان رده همچنان از اندروید ۷ استفاده می شود. در واقع باید گفت که این دستگاه دارای نسخه پایدار جهانی رابط کاربری ۹٫۲٫۷٫۰ می باشد که بر پایه اندروید ۷٫۱٫۱ تولید شده است. اما طبق فریمورهایی که به تازگی منتشر شده اند این گوشی ممکن است آپدیت اندروید ۸٫۱ را دریافت کند که در واقع آخرین نسخه موجود از سیستم عامل اندروید می باشد. طبق آخرین اخبار و اطلاعیه های آپدیت جدید MIUI از طریق OTA از این ماه آغاز می شود. این آپدیت در حال حاضر در انجمن MIUI قابل دانلود می باشد و شما می توانید آن را به صورت دستی بر روی گوشی Redmi Note 5 Pro به صورت دستی نصب کنید.

اگر شما نمی خواهید تا زمان انتشار این آپدیت از طریق OTA صبر کنید می توانید فایل ZIP را از طریق این لینک دانلود کنید. این آپدیت نسخه MIUI شما را به ۹٫۵٫۶٫۰ بر پایه اندروید ۸٫۱ تغییر می دهد همچنین این آپدیت موجب می شود گوشی Redmi Note 5 Pro از Project Treble پشتیبانی بکند. این پروژه که به همراه اندروید اوریو(۸) عرضه شده تغییرات عمده ای را در معماری فریم ورک سیستم عامل ایجاد کرده و هدف از آن ارائه سریعتر بروزرسانی ها به تولیدکنندگان است.

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *