اخبار

شیائومی در آپدیت جدید MIUI قابلیت Gesture ها را به گوشی Redmi Note 5 Pro اضافه کرد

شیائومی در آپدیت جدید MIUI قابلیت Gesture ها را به گوشی Redmi Note 5 Pro اضافه کرد

روز به روز استفاده از صفحه نمایش هایی با نسبت تصویر ۱۸:۹ در گوشی های هوشمند رواج بیشتری پیدا می کند و به همین دلیل استفاده از دکمه های فیزیکی و مجازی در گوشی ها سخت تر می شود و به همین دلیل Gesture ها در این گونه صفحات نمایش اهمیت بیشتری پیدا می کند. بعد از اینکه شرکت اپل در گوشی آیفون X دکمه home خود را حذف کرد تصمیم به استفاده از Gesture ها کرد تا استفاده از گوشی آسانتر شود و حالا شرکت شیائومی نیز دکمه خانه و دکمه های خازنی گوشی های خود را با Gesture ها تعویض می کند و به نظر می رسد که این شرکت تصمیم گرفته که از گوشی ایفون X پیروی کند.

پس از اینکه این شرکت این ویژگی را در گوشی های Redmi 5 plus و Mi mix 2 فعال کرد حال این شرکت چینی یک اپدیت جدید برای گوشی Redmi 5pro ایجاد کرده که در آن این قابلیت اضافه شده است. شرکت شیائومی آپدیت نسخه جهانی رابط کاربری MIUI 9.5 منتشر کرده هرچند هنوز در مرحله آزمایش می باشد و تنها کاربرانی که به این ازمایش پیوسته اند می توانند آن را نصب کنند. این اپدیت نسخه پایدار نیست و ممکن است شامل مشکلاتی باشد اما اگر آن را نصب کنید می توانید از ویژگی Gesture همانند آنچه در گوشی آیفون X می بینیم را در گوشی Redmi 5 pro خود مشاهده کنید.

در این آپدیت ۳ Gesture پیش بینی شده است هنگامیکه از قسمت پایین صفحه نمایش انگشت خود را به سمت بالا بکشید از هر کجا که باشید به صفحه اصلی منتقل می شوید . اگر این کار را انجام دهید تا به مرکز صفحه نمایش برسید برنامه های درحال اجرا به شما نشان داده می شوند و اگر از سمت چپ و یا راست صفحه نمایش به سمت مرکز انگشت خود را بکشید می توانید به صفحه قبل برگردید. شرکت شیائومی اعلام کرده این ویژگی را جایگزین دکمه های خازنی خواهد کرد.

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *