اخبار

ارزش شرکت شیائومی ممکن است به ۲۰۰ میلیارد دلار برسد

ارزش شرکت شیائومی ممکن است به 200 میلیارد دلار برسد

چند سالی از شروع فعالیت شرکت شیائومی می گذرد و این شرکت که ابتدا با تولید گوشی های همراه شروع به فعالیت کرده بود پس از آن طیف وسیعی از وسایل را مانند محصولات خانه هوشمند، محصولات سلامتی، سبک زندگی و صوتی تصویری را نیز به تولیدات خود اضافه کرد. با این حال بزرگترین تصمیمی که در این شرکت گرفته شده است آغاز عرضه سهام بصورت عمومی می باشد. طبق گزارشاتی که از منابع چینی منتشر می شود ارزش شرکت شیائومی بعد از انتشار سهام در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ ممکن است به ۲۰۰ میلیارد دلار برسد. این گفته توسط یک بانک سرمایه گذاری تأیید شده است.

عرضه عمومی سهام شرکت شیائومی برای مدتی است که در صدر اخبار تکنولوژی قرار گرفته است. هفته گذشته بانکدارهای هونگ کونگی اعلام کردند که انتظار دارند بعد از عرضه سهام ارزش شرکت شیائومی به ۱۰۰ میلیارد دلار برسد ولی در حال حاضر این میزان دوبرابر شده است. در اواسط سال ۲۰۱۶ آقای لی جون به عنوان مؤسس شرکت شیائومی اعلام کرد که انتظار ندارد تا سال ۲۰۲۵ سهام شرکت بطور عمومی عرضه شود. اما بنظر می رسد پیش بینی های مؤسس این شرکت اشتباه بوده و با توجه به شرایط امکان عرضه سهام ۷ سال زودتر از آنچه که انتظار می رفت وجود دارد.

در سال ۲۰۱۷ شرکت شیائومی با اتخاذ سیاست های جدید موفق شد فروش خود را افزایش دهد و به سود خالص ۱ میلیارد دلاری دست پیدا کند. این شرکت هدف خود در سال ۲۰۱۸ را دست یابی به ۲ میلیارد دلار سود خالص تعیین کرده است. از محصولاتی که این شرکت در سال جدید عرضه می کند می توان به گوشی پرچمدار MI 7 که اولین گوشی شیائومی با قابلیت شارژ بیسیم می باشد اشاره کرد. گوشی های redmi 5 و redmi 5 plus نیز بزودی در خارج از چین عرضه خواهد شد و همچنین نباید گوشی MI mix 3 را فراموش کرد.

برچسب ها:

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *