آموزش

آموزش بازکردن کامل پنکه هوشمند DC Inverter شیائومی

آموزش بازکردن کامل پنکه هوشمند DC Inverter شیائومی

پنکه هوشمند DC Inverter یکی از محصولات شیائومی در حوزه لوازم خانگی هوشمند می باشد. موتور این پنکه به گونه ای طراحی شده که بتواند با سرعت کم و حرکت پیوسته بادی طبیعی و خنک برای شما فراهم کند. پره ها نیز برای اینکه بتوانند با موتور بطور کامل همکاری کنند دارای طراحی خاصی می باشند. همچنین این پنکه با دارا بودن فن انحراف هوا، باعث می‌شود تا باد به صورت مستقیم، یک‌باره و ضربه ای جریان نداشته باشد بلکه با حرکت مارپیچی و به طور ملایم همچون نسیم منتقل شود و بادی همانند یک باد طبیعی به ارمغان بیاورد.

با این پنکه دیگر نیازی به استفاده از پنکه هایی که با باد زدن بیهوده اطراف، فقط موجب اتلاف انرژی و یا گرفتگی عضلات بدنتان می‌شوند، ندارید. کی دیگر از قابلیت های این پنکه که توانسته آن را محصولی منحصر به فرد سازد، کم صدا بودن آن است.شرکت شیائومی با بهره گیری از موتور بدون برس brushless (به منظور جلوگیری از اصطکاک)، توانسته است میزان سر و صدای این پنکه را بسیار کاهش دهد به گونه ای که صدای آن تنها ۲۹ دسی‌بل است تا برای شما تابستانی خنک و بدون سرو صدا فراهم کند. شما می‌توانید از طریق اپلیکیشن، علاوه بر برنامه ریزی برای روشن و خاموش شدن پنکه، زاویه نوسان و زمان شمارش معکوس را نیز کنترل کنید.

شاید تعجب کنید اما این پنکه قادر است تا از طریق دستبند miband شما، ضربان قلبتان را پیگیری کرده و مطابق با آن، بادی مناسب برایتان ایجاد کند. نکته دیگری که در این پنکه وجود دارد وجود یک  باتری در آن می باشد و شما می توانید با شارژ کردن این باتری به مدت ۱۶ ساعت بدون نیاز به سیم از پنکه هوشمند DC Inverter استفاده کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا به شما آموزش باز کردن کامل پنکه هوشمند DC Inverter را نشان دهیم.

آموزش بازکردن کامل پنکه هوشمند DC Inverter

تصاویر تمام زوایای پنکه

برای باز کردن محافظ رویی باید پیچ ها را باز کنید.

 پس از باز کردن پیچ ها محافظ جلویی را چرخانده و به آرامی جدا کنید.

برای جدا کردن پره های پنکه پیچی را که در قسمت جلویی وجود دارد باز کنید و پس از باز کردن این پیچ شما می توانید سر فن، پره ها و محافظ پشتی را جدا کنید.

۴ پیچ موجود در این بخش را باز کنید تا بتوانید پوشش سر پنکه را جدا کنید.

پس از باز کردن ۴ پیچ محافظ موتور را به سمت عقب بکشید تا بتوانید به موتور دسترسی پیدا کنید. ۴ دکمه بر روی قسمت بالایی تعبیه شده تا بتواند کارهای مختلف را انجام دهد.

پس از جداسازی پیچ ها شما می توانید موتور را از بدنه جدا کنید.

شما می توانید موتور DC را مشاهده کنید.

محفظه پشتی را جدا کنید.

چیزی که در این بخش مشاهده می کنید بخشی است که موجب چرخش سر پنکه به طرفین می شود.

پیچ های موجود در این بخش را باز کنید.

 پس از باز کردن این بخش شما با برد پنکه مواجه می شوید که در این بخش قرار گرفته است. محفظه ای که برد در آن قرار گرفته بسیار محکم و مستحکم می باشد و می تواند به خوبی از برد پنکه شما محافظت کند.

با نگاه نزدیک به برد در سمت راست می توانید ماژول Wifi را به همراه لوگوی Mi  مشاهده کنید. این ماژول ممکن می شود شما بتوانید از طریق اپلیکیشن پنکه را کنترل کنید.

قسمت بعدی که مشاهده می کنید بطور کلی وظیفه محافظت از موتور چرخشی را برعهده دارد و مجموعه ای از چرخدنده ها در اینجا وجود دارد که وظیفه چرخاندن سر پنکه را برعهده دارند. موتوری که در این بخش قرار دارد بطور کلی وظیفه چرخاندن سر پنکه از یک سمت به سمت دیگر را دارد. طبق آنچه که اعلام شده این سر توانسته است در تست های مختلف بیش از ۶۰۰ هزار چرخش را بدون مشکل انجام دهد.

پس از جدا کردن چرخدنده در زیر آن بلبرینگ ها را مشاهده می کنید.

این قسمت را جدا کنید و در زیر آن می توانید موتور را روشن کنید.

هنگامیکه شما از این پنکه برای اولین بار استفاده می کنید باید به وسیله پیچ گوشتی ۶ گوش پیچ ها را سفت کنید حال با استفاده از همان پیچ گوشتی پیچ های پایین را باز کنید.

در زیر پایه های نگه دارنده این پنکه نیز چند پیچ وجود دارد که با کنار زدن آن ها می توانید پیچ ها را مشاهده کنید.

پس از باز کردن تمام پیچ ها قسمت زیری و رویی پایه را از هم جدا کنید.

در قسمت پایینی پاور را مشاهده می کنید که وظیفه تأمین قدرت را برعهده دارد.

همانطور که مشاهده می کنید این قسمت دارای پوشش لایه زنبوری است که موجب افزایش استقامت می شود.

۳ قطعه فلزی در قسمت پایینی وجود دارد که از نوسان و تکان خوردن پنکه جلوگیری می کند. وزن کل پنکه تنها ۳ کیلوگرم می باشد.

در زیر پین پایه سیم هایی را مشاهده می کنید که به پاور متصل شده اند.

قسمت رویی پاور نیز به آسانی جدا می شود.

پاور پنکه از نمایی نزدیک.

تمامی قطعات

به پایان آموزش بازکردن کامل پنکه هوشمند DC Inverter شیائومی  رسیدیم لطفاً نظر و سؤالات خود را در بخش دیدگاه ها با در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *