معرفی محصول

بررسی کیبورد شیائومی مدل Yuemi

ما دو نوع صفحه کلید داریم: صفحه کلیدهای ارزان قیمت که میلیون ها عدد از آن ها ساخته شده است و بسیار سخت کار می کنند و بعضی از آن ها حتی دکمه ها را جابجا می زنند – در اکثر موارد آن ها صفحه کلیدهای مکانیکی هستند. این صفحه کلیدها در تضاد با کیفیت و ماندگاری هستند. در هر حال، امروزه بازار از صفحه کلیدهایی با دکمه های چسبیده به هم انباشته شده است، صفحه کلیدهای کاملا ارزان. گرچه این صفحه کلیدها گاهی بسیار نرم تر و کم صداتر هستند، اما کیفیت بهره وری آن ها نسبت به نمونه های مکانیکی بسیار کم است. به همین دلیل بسیاری از تولیدکننده ها در تلاش هستند تا نفسی تازه به صفحه کلیدهای مکانیکی بدمند. شیائومی هم به این عرصه وارد شده و کیبورد شیائومی مدل Yuemi را تولید کرده است. این مطلب را بخوانید تا دلایل خرید یک نمونه از این کیبورد و لزوم آن را بهتر دریابید.

 

 

بسته بندی :

صفحه کلید کاملا محافظت شده به دستتان می رسد. درون جعبه ی ارسالی، در داخل یک کارتن ضخیم قرار گرفته که با پوشش پلاستیکی در آن قرار دارد. زمانی که جعبه را باز کردیم با ۲ چیز دیگر نیز روبرو شدیم – دفترچه راهنما و یک کابل یو اس بی ۱٫۵ متری، که در بخش های جداگانه قرار داده اند.

 

 

طراحی :

صفحه کلید بسیار معمولی دیده می شود. مستطیل شکل و در اندازه ی ۳۵۸×۱۲۸×۳۱٫۶ میلیمتر می باشد. بخش Keypad از این صفحه کلید حذف شده و به همین دلیل بسیار فشرده به نظر می رسد.

 

 

در کیبورد شیائومی مدل Yuemi برای روی صفحه کلید و همچنین روی دکمه ها از پلاستیک ABS (آکریلونیتریل بوتادین استایرن) و برای پشت آن از آلومینیوم استفاده شده است. همچنین از سوییچ های قرمز رنگ TTC برای دکمه ها استفاده شده است که تا ۵۰ میلیون بار فشار دکمه دوام می آورد.

 

 

حروف بیرون نمی آیند زیرا توسط لیزر در جای خود محکم نصب شده اند. روی دکمه ها دو ردیف حرف نوشته شده ، انگلیسی و روسی، همچنین شکل قرارگیری حروف منطبق بر QWERTY می باشد. تمام دکمه ها بصورت یکسان از یک نور پس زمینه ی سفید رنگی برخوردار هستند. دکمه های Caps Lock و Scroll Lock و Windows نور نارنجی دارند.

 

 

پشت کیبورد شیائومی مدل Yuemi دارای دو پایه است تا از حرکت و لغزندگی آن جلوگیری کند. این صفحه کلید نسبتا سنگین است ( ۹۴۰ گرم ) اما این وزن زیاد باعث ایستایی بیشتر آن می شود. صفحه کلید هنگام استفاده از این پایه ها به اندازه ی ۶ درجه بالاتر می رود.

عملکرد :

یک چیپ ۳۲ بیتی شرکت STMicroelectronics آنبرد در این صفحه کلید نصب شده که شما را قادر می سازد تا ۱۱ دکمه را همزمان فشار دهید بطوریکه همه ی آن ها با موفقیت ثبت شوند وخطایی رخ ندهد. کمتر از ۱ میلی ثانیه برای پاسخ نیاز است که به شما اجازه می دهد با سرعت یک یوزپلنگ تایپ کنید. گیمرها مطمئنا لذت زیادی از این ویژگی می برند.

 

 

فاصله ی کافی بین کلید ها وجود دارد تا در زمان تایپ سریع حروف بصورت صحیح وارد شوند. نشان QWERTY یک استاندارد در قرارگیری دکمه است، بنابراین تنها مشکلی که هنگام کار با این صفحه کلید خواهید داشت نبود دکمه های عددی ( numeric Keypad ) است. اما این مورد بسیار مورد استفاده گیمرها قرار می گیرد چون فضای بیشتری برای حرکت ماوس ایجاد می شود.

ما هنگام تایپ کردن هنگامی که صفحه کلید بصورت کامل روی میز بود، هیچ مشکلی نداشتیم. تقریبا شبیه زمانی بود که با لپتاپ کار می کنیم. اما، زمانی که پایه ها را باز کردیم و زاویه ۶ درجه با میز ایجاد شد قرار گیری مچ دست بسیار راحت تر شد.

 

 

کیبورد شیائومی مدل Yuemi دارای ۶ نوع روشنایی پس زمینه است . برای تنظیم میزان روشنایی ما از ترکیب دکمه Fn با دکمه های ” فلش بالا” یا “فلش پایین” استفاده کردیم. در هنگام تاریکی، نور ملایمی که زیر دستانمان می دیدیم، بسیار دلنشین بود. اگر ما میزان روشنایی را در حداکثر قرار می دادیم، دیدن دکمه ها برای چشممان بسیار آسان تر بود.

حرف آخر :

شیائومی صفحه کلید مکانیکی YueMi را ساخت نه فقط برای این که یکی داشته باشد. مطمئنا کار زیادی برده است تا ما امروز بتوانیم تجربه ی تایپ با آن را حرفه ای بخوانیم. کیفیت مواد و ساخت مطمئنا آن را در بالای رده بندی ها قرار می دهد. ما نتوانستیم بیشتر از این از عملکرد صفحه کلیدی در بازی ها رضایت داشته باشیم. شما لایق بهترین کیفیت صفحه کلید هستید و این انتخاب بهترین را برای شما به ارمغان می آورد.

 

برچسب ها:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *