معرفی محصول

جعبه گشایی دستگاه تشخیص کیفیت هوا Mi PM 2.5 Detector شیائومی

دستگاه تشخیص کیفیت هوا برای من خیلی خاطره انگیزه و من را به یاد پایان نامه خودم در دانشگاه که در مورد کیفیت هوای داخلی بود می اندازد.برای پایان نامه ما مجبور بودم هوای مکان های مختلف رو مانند هوای توی ماشین،اتوبوس،فروشگاه ها و …. را به سختی جمع کنیم و سپس نمونه ها را به آزمایشگاه شیمی دانشگاه خود ببریم برای آزمایش و برای به دست آوردن مقدار مواد مختلف مثل بنزن و تولوئن کلی وقت بزاریم.

اما امروزه جمع کردن این اطلاعات بسیار راحت شده و شما می توانید به راحتی مقدار هر ماده را در هر نقطقه به راحتی به دست آورید. کاش منم الان دانشگاه می رفتم!

خوب بریم سراغ معرفی دستگاه تشخیص کیفیت هوا Mi PM 2.5 Detector شیائومی برای کار با این دستگاه تنها چیزی که شما احتیاج دارید یک پاوربانک است که با کابل به این ابزارک(گجت) وصل کنید و از عملکرد آن لذت ببرید.خوب من این دستگاه را چند جا امتحان کردم بیاید با هم یک نگاه به دستگاه و عملکرد آن بندازیم!

خوب اول بریم سراغ بازگشایی جعبه دستگاه:

و حالا میرییم برای امتحان کردن دستگاه:

 

اول این را بگم ما تونستیم با استفاده از برنامه Mi Home App دستگاه تشخیص کیفیت هوا را به یک ساعت دیجیتال شیک تیدیل کنیم  که به نظر قابلیت جالبی میاد ولی فعلا بریم سراغ عملکرد دستگاه خوب ما برای تست اول توی یک کافی شاپ دستگاه رو روشن کردیم و دستگاه به ما عدد ۳۰ تا ۳۴ رو نشان داد که بسیار خوب بود و نشان از پاکی هوا داشت. وقتی رفتیم برون از کافی شاپ دستگاه به ما عدد ۵۸ را نشان داد که باز هم قابل قبول بود و میشد از هوای پاک لذت برد!

۰-۷۵ سبز (هوای سالم)

۷۶-۱۴۹ نارنجی (هوای آلوده)

۱۵۰ به بالا قرمز (هوای بسیار آلوده)

بعد از کافی شاپ ما به یک منطقه صنعتی رفتیم و در یک اتاق که تقریبا با هوای بیرون مبادله ای نداشت دستگاه را روشن کردیم که عدد ۷۸ را نشان می داد و این یعنی هوا آلوده بود. ما یک ساعت از اتاق بیرون رفتیم و کار را به دستگاه تصفیه هوا Mi Air Purifier Pro شیائومی سپردیم و بعد از بازگشت با عدد ۴۲ روبرو شدیم و متوجه شدیم که دستگاه تصفیه هوا واقعا در کاهش آلودگی هوا موثر است.

یک قابلیت جالب در مورد این دو دستگاه این است که شما می توانید دستگاه تشخیص کیفیت هوا را با دستگاه تصفیه هوا هماهنگ کنید که به صورت خودکار کار کند مثلا وقتی دستگاه تشخیص کیفیت هوا عدد ۵۰ یا بالاتر را نشان داد دستگاه تصویه هوا بصورت خودکار شروع به کار کند و زمانی که عدد به زیر ۳۵ رسید خودکار خاموش شود و اینطوری می توانید در مصرف برق نیز صرفه جویی کنید.

در ادامه تصاویری از برنامه Mi Home App می بینید

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *