آموزش

۶ نکته برای جلوگیری از داغ شدن گوشی

گوشی های هوشمند از هنگامیکه آن ها را روشن می کنیم شروع به داغ شدن می کنند و این مسئله اجتناب ناپذیر می باشد. اما اگر گوشی هوشمند شما بیش از حد داغ شود باعث بوجود آمدن مشکلاتی در گوشی شما می شود. داغ شدن گوشیدر ادامه با ما همراه باشید تا برخی از این راه ها را بررسی کنیم.

 1. گوشی خود را در زیر تابش مستقیم نور خورشید قرار ندهید.
  هنگامیکه گوشی خود را در زیر نور خورشید و در دسترس خود قرار می دهید شاید این مسئله باعث راحتی شما شود اما بطور قطع برای گوشی شما بسیار مضر می باشد. گوشی شما گرما را از نور خورشید دریافت می کند و آن را حفظ می کند و هرچه بیشتر در زیر نور خورشید قرار بگیرد میزان گرما نیز افزایش پیدا می کند که این مسئله برای گوشی شما بسیار بد می باشد پس به شما پیشنهاد می کنیم که سعی کنید گوشی خود را در زیر نور خورشید قرار ندهید.
 2. دستگاه خود را بدرستی شارژ کنید.داغ شدن گوشی
  این مورد بسیار آسان بنظر می رسد اما بطور قطع برای شارژ کردن هم روش درست وجود دارد و هم روش غلط. برای شارژ کردن مطمئن شوید که پاور گوشی خود را از گوشی جدا می کنید و همچنین گوشی را از هرگونه جسمی که ممکن است منجر به افزایش دما شود دور نگه دارید. همچنین بهتر است که گوشی خود را برای مدت طولانی در شارژ قرار ندهید. پیشنهاد می شود اگر می خواهید گوشی خود را در طول روز شارژ کنید تا میزان ۷۰ تا ۸۰ درصد آن را شارژ کنید و شارژ کامل آن را در شب هنگامیکه شارژ گوشی تمام شده است انجام دهید.
 3. گوشی خود را در هنگام شارژ بر روی یک سطح سخت قرار دهید.
  هنگامیکه می خواهید گوشی خود را شارژ کنید آن را بر روی یک سطح سخت مانند میز قرار دهید تا گرما در درون گوشی باقی نماند و از آن خارج شود. هنگامیکه شما گوشی خود را بر روی یک سطح نرم مانند مبل قرار می دهید گرمای تولید شده توسط گوشی در هنگام شارژ امکان خروج را پیدا نمی کند و این مسئله موجب داغ شدن گوشی شما می شود.
 4. برنامه های بدون استفاده را ببندید.داغ شدن گوشی
  هنگامیکه شما به برنامه هایی که استفاده نمی کنید اجازه می دهید تا در پس زمینه باز بمانند این مسئله موجب افزایش مصرف باتری و در نتیجه افزایش گرمای گوشی شما می شود. در رابط کاربری MIUI شما می توانید به اسانی برنامه هایی را که نمی خواهید را ببندید و این مسئله موجب کاهش مصرف باتری گوشی شما و در نتیجه کاهش دما می شود.
 5. میزان روشنایی صفحه نمایش را بالا نبرید.
  همانند اپلیکیشن هایی که در پسزمینه اجرا می شوند افزایش میزان روشنایی صفحه نمایش نیز موجب می شود که باتری گوشی شما بیشتر مورد استفاده قرار بگیرد. پس توصیه می کنیم که میزان روشنایی صفحه نمایش گوشی خود را هیچگاه بر روی حد اکثر تنظیم نکنید.
 6. از شارژها و باتری های متفرقه استفاده نکنید.داغ شدن گوشی
  استفاده از باتری ها و شارژهای متفرقه نیز موجب افزایش دمای گوشی شما می شود. پیشنهاد ما به شما این است که همیشه از شارژر و باتری اورجینال استفاده کنید تا از گرم شدن و آسیب دیدن گوشی جلوگیری کنید.

به پایان یکی دیگر از آموزش های مجله شیائومی رسیدیم امیدواریم که این آموزش مورد توجه شما قرار گرفته باشد. شما می توانید سؤالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با ما درمیان بگذارید.

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *