چگونه حالت تصویر در تصویر را در MIUI 10 فعال کنیم؟

چگونه حالت تصویر در تصویر را در MIUI 10 فعال کنیم؟

چگونه حالت تصویر در تصویر را در MIUI 10 فعال کنیم؟

با سلام خدمت کاربران مجله شیائومی با یکی دیگر از سری آموزش های MIUI در خدمت شما هستیم. شرکت گوگل در اندروید اوریو حالت تصویر در تصویر را به سیستم عامل اندورید اضافه کرد. حالت تصویر در تصویر که با عنوان اختصاری PIP نیز شناخته می شود یک ویژگی کاربردی است که به شما اجازه می دهد تا بدون متوقف کردن چت و یا مطالعه خود به تماشای فیلم و یا عکس مورد نظر خود بپردازید. این ویژگی در حال حاضر در رابط کاربری MIUI نیز قرار گرفته است. حالت PIP یک نوع ویژه از حالت چند پنجره می باشد که به کاربر اجازه می دهد محتوای خود را در یک پنجره کوچک نشان دهد و در کنار آن نیز یک محتوای دیگر را نیز مشاهده کند. هدف نهایی حالت PIP این است که کاربر بتواند چند محتوا را در کنار یکدیگر و بطور همزمان نمایش دهد. این ویژگی برای اولین بار در سال ۱۹۸۳ توسط فیلیپس معرفی شد و به کاربر اجازه می داد که چند تصویر را بطور همزمان مشاهده کنند و این همان چیزی است که در اندروید انجام می شود. در رابط کاربری MIU 10 نیز که بر پایه اندروید اوریو تولید شده است حالت تصویر در تصویر وجود دارد و ما در ادامه به شما نشان می دهیم که چگونهباید این ویژگی را فعال کنیم.

ابتدا وارد تنظیمات شوید و سپس به بخش تنظیمات اضافی (Additional settings ) رفته بر روی گزینه حریم خصوصی (Privacy) کلیک کنید و پس از آن حالت تصویر در تصویر (Picture-In-Picuture mode) را انتخاب کنید و این ویژگی را برای اپلیکیشن هایی که می خواهید فعال کنید. ما در ادامه بطور آزمایشی کار با گوگل کروم را نشان خواهیم داد.

بعد از فعال کردن حالت PIP هر سایتی را که می خواهید و دارای ویدئو می باشد را باز کنید. حال ویدئو را پخش کنید و به دسکتاپ بروید مشاهده خواهید کرد که ویدئو در یک پنجره کوچک در گوشه صفحه نمایش داده می شود. حال شما می توانید به همراه تماشای ویدئو هر مقاله و یا فایل دیگری را نیز مطالعه کنید.

نکته: حالت PIP تنها از تعداد کمی از اپلیکیشن ها پشتیبانی می کند و تنها از اندروید اوریو به بعد وجود دارد.

ارسال دیدگاه

پیگیری سفارش
لیست مقایسه