اخبار

رابط کاربری MIUI هفت ساله شد؛ آیکون های MIUI پس از ۷ سال چگونه تکامل پیدا کرده‌اند

۷ سال از زمانی که شیائومی از اولین نسخه ی رابط کاربری MIUI با حضور طرفدارانش در سالن MIUI جشن گرفته و رونمایی کرد می گذرد. در ۷ سال گذشته، این کاستوم رام شروع به تکمیل شدن کرد و این تکامل از اولین رابط کاربری MIUI یعنی نسخه ی V1 شروع شده و به جایگاه درخشان امروز که متعلق به MIUI 9 است رسیده است.شیائومی در این هفت سال علاوه بر تغییرات اساسی و اضافه کردن ویژگی های جدید از ظاهر این رابط کاربری نیز غاقل نبوده و در هر نسخه قدمی در بهبود شراط ظاهری آن به خصوص آیکون ها برداشته است

رابط کاربری MIUI

تکامل MIUI در تصاویری که برای شما قرار داده ایم نشان داده شده است و همان طور که ملاحظه می کنید آیکون ها در رابط کاربری آن از نسخه ی ۱ تا ۹ تغییراتی داشته است. تفاوت قابل مشاهده است، نه فقط در رنگ بلکه در طراحی خود آیکون ها نیز تغییراتی به وجود آمده است. با اینحال برخی از آیکون ها ظاهر اولیه ی خود را حفظ کرده اند.

رابط کاربری MIUI

این تصاویر توسط شیائومی به عنوان بخشی از جشن ۷ سالگی MIUI منتشر شد. لازم به ذکر است که MIUI 1 فقط برای گوگل نکسوس وان توسعه یافت و بعدها امکانات زیادی به آن اضافه شد که آن را در مقام مقایسه با رام  Pure ffrepowerooo AOSP قرار داد. نسخه ی ۲ با امکان پشتیبانی دستگاه های بیشتری همراه بود اما رابط کاربری MIUI ، که امروز آن را می شناسیم از نسخه ی ۳ام شروع شد و در آوریل ۲۰۱۲ معرفی گردید. این نسخه اصلی ترین سنگ بنای رابط کاربری MIUI را ایجاد کرد و پوسته های MIUI اولین بار روی نسخه ی ۳ معرفی شدند و به کاربران این امکان را داد که بتوانند رام خود را مطابق با سلیقه ی خودشان سفارشی سازی کنند. MIUI 3 بر اساس اندروید ۲٫۳ که با نام Gingerbread شناخته می شد آمد و گوشی Mi 1 اولین گوشی بود که MIUI 3 روی آن بصورت پیش فرض نصب شده بود.

رابط کاربری MIUI

در صورتی که به ظاهر آیکون ها توجه کنیم، MIUI 5 بیشترین تغییرات ظاهری را داشت و بازطراحی ها انجام شدند، از یک پنل اعلان ها که با پایین کشیدن ظاهر می شد تا حرکت انیمیشنی منوها و زیباسازی صفحه ی اصلی، اما با حفظ کارکرد مشابه و تجربه های نسخه های قبلی در این نسخه وجود داشت. در نسخه ی MIUI 5 بود که تمام خدمات گوگل بدلیل تصمیمات کشور چین، از روی رام به طور کامل حذف شدند.

رابط کاربری MIUI

MIUI 6 نیز با تغییراتی در آیکون ها همراه بود و از آیکون های تخت برای بولد کردن آیکون ها استفاده کرد. آیکون ها همچنان تغییراتی را تا به امروز تجربه کردند اما تمرکز بیشتر بر روی افزایش ویژگی ها و امکانات این رام بود تا امروز بتواند ادعا کند که MIUI یک رام کاملا سبک و سریع شده است. تصاویر مربوط به سایر نسخه های باقیمانده را می توانید در زیر مشاهده کنید.

رابط کاربری MIUI

رابط کاربری MIUI

رابط کاربری MIUI

رابط کاربری MIUI

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *