اخبار

رابط کاربری MIUI 9 رسما معرفی شد

رابط کاربری MIUI 9

شیائومی امروز پس از معرفی قابلیت های رام جدیدش به نام MIUI 9 رسما از آن رونمایی کرد. این شرکت حدود یک سال را صرف توسعه و ارتقای رابط کاربری MIUI 9 کرده است. این رام از نظر ظاهری زیاد تغییر نکرده و بیشتر تغییرات شامل بهینه سازی قابلیت های قبلی بوده که باعث روان تر شدن MIUI 9 شده است. تغییرات کلیدی این رام عبارتند از:

بهینه سازی سیستم

شیائومی تمام تلاش خود را صرف روانتر کردن MIUI 9 کرده است. MIUI 9 رام اندروید خالص نیست اما با بهینه سازی صحیح می توان آنرا بگونه ای طراحی کرد که حتی با وجود ویژگی های سفارشی بیشتر، سرعتی برابر با رام اندروید خالص داشته باشد.
با ایجاد سیستمی بنام اختصاص منبع پویا سرعت اجرای برنامه های بهتر شده است. این سیستم هنگام اختصاص منابع پردازنده اولویت را به اپ های مورد علاقه شما می دهد؛ بدین ترتیب اپ هایی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند، سریعتر اجرا می شوند.
بازخورد لمسی نیز بهبود یافته و فرایند پاکسازی بصورت خودکار انجام می شود.

 

رابط کاربری MIUI 9

دستیار هوشمند رابط کاربری MIUI 9

MIUI 9 دارای دستیار هوشمندی است که به شما امکان جستجوی هرچیزی را در گوشی می دهد. اگر شما بدنبال متنی که روزی خاص یادداشت کرده اید یا عکسی که در یک رویداد خاص گرفته اید می گردید این دستیار می تواند به شما کمک کند. دستیار هوشمند توانایی جستجوی فایل ها با حداقل اطلاعات وجستجوی تصاویر حتی از روی حالت چهره یا مکان را دارد.

رابط کاربری MIUI 9

لانچر اپلیکیشن هوشمند

این لانچر دارای الگوریتمی برای پیشنهاد کردن اپ ها بر اساس محتوای موجود روی صفحه است. بنابرین اگر هنگام ارسال پیامک درباره بیرون رفتن، اپلیکشن نقشه یا ادرس ها بصورت خودکار نمایش داده شدند تعجب نکنید.

رابط کاربری MIUI 9

تقسیم صفحه و نمایش همزمان اپلیکیشن ها

پس از مدت ها رام MIUI نیز از قابلیت تقسیم صفحه و نمایش همزمان اپلیکیشن ها برخوردار شد. نیازی به توضیح بیشتر درباره این قابلیت وجود ندارد چون احتمالا اکثر کاربران با آن آشنایی دارند.
نسخه بتای محدود رابط کاربری MIUI 9 از فردا برای گوشی های Xiaomi Mi 6 و Redmi Note 4X و در هفته های اتی برای گوشی های دیگر ارائه خواهد شد.

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *