اخبار

رقابت شیائومی و سامسونگ در بازار گوشی های هوشمند هند

شرکت های سامسونگ و شیائومی در سال ۲۰۱۷ یک جنگ بزرگ را برای تصاحب بازار گوشی های هوشمند در هند به راه انداختند که البته این جنگ باعث افزایش فروش گوشی های هوشمند در هند شد بطوری که در فصل چهارم سال ۲۰۱۷ شاهد بیشترین میزان فروش گوشی های هوشمند در هند بودیم. طبق گزارش جدید شرکت IDC شیائومی توانست ۲۶٫۸ درصد از بازار را در اختیار خود بگیرد و بالاتر از شرکت سامسونگ با ۲۴٫۲ درصد قرار بگیرد. این آمارها براساس میزان فروش این شرکت ها در فصل چهارم سال ۲۰۱۷ می باشد. IDC همچنین اعلام کرده است که در فصل سوم سال ۲۰۱۷ نیز شرکت شیائومی توانست شرکت سامسونگ را شکست دهد.

اما اگر میزان فروش را در کل سال درنظر بگیریم شرکت سامسونگ با داشتن ۲۴٫۷ درصد بازار رتبه اول فروش را دراختیار دارد و شرکت شائومی با داشتن ۲۰٫۰۹ درصد بازار در رتبه دوم قرار دارد. معاون ارشد شرکت سامسونگ در هند در مصاحبه ای اعلام کرد که طبق تحقیقات شرکت المانی GFK با اعلام وجود کاهش میزان فروش شرکت سامسونگ، میزان مشارکت آن ها در بازار هند و همچنین میزان سود آن ها کاهش پیدا نکرده است. این نظر بدون شک برای زیر سؤال بردن شرکت شیائومی اعلام شد و همانطور که انتظار می رفت نائب رئیس شرکت شیائومی پاسخ این صحبت ها را داد و اعلام کرد که آن ها سریع ترین میزان فروش در هند و کشورهای جنوب آسیا را دارا می باشند.

نایب رئیس شیائومی در صحبت های خود به هیچ برندی اشاره نکرد اما بطور واضح مشخص است که شرکت سامسونگ را هدف قرار داده است. او همچنین با تعنه زدن به شرکت سامسونگ اعلام کرد که شائومی هیچگونه انبار مخفی در هند برای مخفی کردن گوشی های فروش نرفته خود ندارد و شیائومی در حال حاضر دارای سریعترین میزان فروش در کشور می باشد. نایب رئیس شرکت شیائومی همچنین اعلام کرد که این قول چینی دارای کمترین عرضه می باشد و هنگامیکه محصولات این شرکت چه به صورت محلی تولید می شوند و یا اینکه به کشور وارد می شوند به سرعت به فروش می رسند. نظرات نائب رئیس شرکت سامسونگ نشان می دهد که این شرکت از رشد روزافزون شرکت شیائومی آگاه بوده و هرچند شرکت سامسونگ برای سالیان متوالی بازار فروش را رهبری می کرده اما طبق جدیدترین گزارش ها شرکت شیائومی به سرعت درحال نزدیک شدن به سامسونگ می باشد و می تواند در سال جاری به حکومت این شرکت در بازار هند خاتمه دهد.

برچسب ها:

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *