اخبار

رندرهای جدیدی از گوشی تاشو شیائومی منتشر شد

در حالیکه شرکت سامسونگ قرار است در تاریخ ۲۰ فوریه از گوشی تاشو خود با نام Samsung Galaxy Fold رونمایی کند شرکت شیائومی نیز تأیید کرده است که قصد دارد یک گوشی تاشو عرضه کند. رندرهای ۳ بعدی منتشر شده از گوشی تاشو شیائومی منتشر شده و طبق این رندرها این گوشی از ۲ طرف قابلیت خم شدن دارد. سال گذشته اخباری مبنی بر فعالیت شرکت شیائومی در جهت تولید گوشی تاشو منتشر شد و همان زمان نیز اعلام شد که این گوشی در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ عرضه خواهد شد. چند هفته پیش نیز شرکت شیائومی توسعه یک گوشی تاشو را تأیید کرد. آقای لین بین مدیر شیائومی یک قدم به سمت جلو حرکت کرد و یک ویدئو از نسخه اولیه این گوشی عرضه کرد.

رندرهای جدیدی از گوشی تاشو شیائومی منتشر شد

این گوشی دارای صفحه نمایش قابل انعطاف با طراحی ویژه ای می باشد و می توان آن را در ۲ جهت تا کرد. وی اعلام کرد که این شرکت تاکنون مشکلات فنی و نرم افزاری بسیاری را برطرف کرده و این دستگاه می تواند به عنوان گوشی موبایل و یا تبلت تجربه بینظیری را در اختیار کاربر قرار می دهد. طبق گزارشات شرکت شیائومی در حال حاضر در حال کار بر روی ۲ گوشی تاشو با نام های Xiaomi Dual Flex و Xiaomi MIX Flex می باشد. همچنین ممکن است که این شرکت مدل های بیشتری را نیز عرضه کند. طبق رندرهای منتشر شده این گوشی از ۲ طرف خود قابلیت تا شدن را دارد و هنگامیکه هر ۲ طرف به سمت داخل خم می شوند با یک گوشی روبرو هستیم و هنگامی که آن را باز می کنیم همانند یک تبلت می باشد. در بالای گوشی یک دکمه برای خاموش و روشن کردن و در پایین یک پورت USB نوع C قرار دارد. نکته ای که در مورد این گوشی بسیار مبهم و پر رمز و راز می باشد نحوه طراحی گوشی می باشد. در رندهای منتشر شده نمی توان جایگاه دوربین را چه در پشت و چه در جلوی گوشی مشاهده کرد. شرکت شیائومی در مورد عرضه این گوشی یک بیانیه به شرح زیر صادر کرده است:

گوشی قابل انعطاف دوگانه جدیدترین نوآوری شیائومی محسوب می‌شود. یکی از کلیدی‌ترین قطعات این تلفن هوشمند، نمایشگر تاشو آن است که به طور مشترک توسط شیائومی و زنجیره تامین قطعات آن تولید می‌شود. جدا از نمایشگر، طراحی این گوشی، مکانیسم تا شدن آن و سازگاری رابط کاربری MIUI نیز همگی توسط ما توسعه یافته است. شیائومی اولین کمپانی در جهان است که یک گوشی هوشمند تاشوی دارای مکانیزم اهرمی دوگانه را معرفی می‌کند و تمام چالش‌های فنی ایجاد شده در هر سه حالت فرم فاکتور آن شامل «حالت تا شده از دو طرف»، «حالت تا شدن تکی» و «حالت تبلت» را دارد.

در جهت یافتن بهترین راه حل شیائومی تحقیقات گسترده‌ای را انجام داده است تا بتواند یک مکانیزم تاشونده قدرتمند را ارائه دهد. هر نوآوری نتیجه ترکیب و همکاری واحدهای تحقیق و توسعه از سوی شرکای زنجیره تامین قطعات و سازنده دیوایس محسوب می‌شود. این اشتباه است که تصور کنید یک نمایشگر تاشو می‌تواند به راحتی به یک گوشی هوشمند قابل انعطاف تبدیل شود بدون آن که مرزهای چشمگیری در این فناوری جابه‌جا شود. هرکدام از بخش‌های مختلف زنجیره‌ی این صنعت سهم خود را انجام داده است. شیائومی باور دارد که چنین محصولات خلاقانه‌ و تجربه کاربری عالی، تنها با همکاری بدون نقص و مشارکت تمام طرفین امکان ‌پذیر است.

در حالیکه گوشی تاشو شیائومی در حال توسعه می باشد ین شرکت به زودی از نسخه ۵G گوشی Mi mix 3 رونمایی خواهد کرد.

رندرهای جدیدی از گوشی تاشو شیائومی منتشر شد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *