اخبار

سامسونگ پنل های OLED پرچم‌دار جدید شیائومی را می سازد

از آنجایی که شیائومی Mi Note 2 را سال گذشته با صفحه نمایش OLED منحنی شکل عرضه کرد ، گمانه‌زنی‌ها حاکی از این است که با توجه به افزایش علاقه به تکنولوژی OLED ، به ویژه صفحه نمایش تخت OLED ، رقابت به سمت صفحه نمایش‌های انعطاف پذیر کشیده خواهد شد. شاید عرضه Mi Mix به همراه Mi Note 2 کمک بزرگی به تمایل به تمرکز بر روی صفحه نمایش‌های بدون حاشیه بزرگ بوده باشد. به نظر می‌رسد که توجه‌ها به سمت نمایشگرهای OLED برگشته است و مطابق معمول برند شیائومی پیشتاز است.

شیائومی

گزارشی از رسانه کرده جنوبی نشان می‌دهد که شیائومی قراردادی با شرکت SDI سامسونگ جهت تامین پنل های OLED برای پرچم‌دار خود در سال ۲۰۱۸ منعقد کرده است. گزارش منتشر شده، ادعا کرده است که شرکت SDI که بخش مهمی از برند سامسونگ است ، پنل های OLED محکمی که دارای اندازه ۶٫۰۱  هستند را برای شیائومی تامین می‌کند. اولین محموله که در حدود ۱ میلیون نمایشگر می‌باشد در دسامبر امسال تحویل داده می‌شوند و محموله بعدی که قرار است حاوی ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار قطعه باشد در ژانویه ۲۰۱۸ تحویل داده خواهند شد. گزارش همچنین اظهار داشت که طرح اولیه شیائومی مبنی بر استفاده از قاب‌های OLED سطح بالا LG به دلیل تاخیر در طرح‌های محصول LG متوقف شد. شرکت LG تامین کننده OLEDهای قابل انعطاف استفاده شده در Mi Note 2 بود. قرار بود که قاب‌های LG دارای اندازه ۵٫۴۹ اینچی بوده اما از نوع پنل های قابل انعطاف OLED باشند. متاسفانه، کارخانه جدید نمایشگر LG که قرار بود تولید انبوه پنل های منعطف OLED را انجام دهد، به موقع کار را انجام نداد و تولید از ماه آگوست شروع خواهد شد. نمایشگر قابل انعطاف بدین معنی نیست که قابل ارتجاع باشد و تلفن هوشمند را بتوان خم کرد. گوشی همانند معمول دارای نمایشگر محکمی بوده و شیشه ای در بالای نمایشگر وجود دارد به طوی که ممکن است شما حتی منعطف بودن  نمایشگر را حس نکنید. زمانی می‌توانید  قابل انعطاف بودن نمایشگر را حس کنید که گوشی یک سقوط جدی داشته باشد که در حالت معمول منجر به خراب شدن نمایشگر می‌شود. فارغ از انعطاف‌پذیر بودن نمایشگر، LG اذعان داشت که وضوح قاب نمایشگر را از FHD به QHD تغییر خواهد داد.

چنانچه شیائومی بر طبق روال معمول خود کار کند، اولین پرچم‌داری که ممکن است در سال ۲۰۱۸ مشاهده شود ، احتمال Mi 7 خواهد بود. حقیقت این است که اگر چه پنل OLED محکم دارای معایبی است. اما ، پنل های OLED در زمینه نمایش کیفیت کاملا مناسب هستند، و با توجه به سابقه شیائومی ، برای اینکه پنل OLED مذکور به یک پرچم دار خیره‌کننده و واقعی  تبدیل شود ، باید بهبود یابد. متاسفانه، هنوز مشخص نیست که آیا Mi Note 3 که دارای نمایشگر OLED است ، امسال عرضه خواهد شد یا خیر. همچنین پنل OLED گوشی Remdi Pro 2 ممکن است از تولید کنندگان داخلی چین تامین شود.

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *