اخبار

شرکت شیائومی اندروید ۹ را برای گوشی های Redmi Note 5 ، Redmi 6 pro و تعداد دیگری گوشی آماده می کند

شرکت شیائومی اندروید 9 را برای گوشی های Redmi Note 5 ، Redmi 6 pro و تعداد دیگری گوشی آماده می کند

ماه گذشته در بنچمارک Geekbench گوشی Redmi Note 5 / Redmi Note 5 pro با اندروید ۹ مشاهده شد.حال شرکت شیائومی تأیید کرده است که آپدیت اندروید ۹ را برای این گوشی و چند گوشی دیگر عرضه خواهد کرد. باتوجه به پستی که در انجمن رسمی MIUI منتشر شده است شرکت شیائومی در حال درخواست از کاربران برای عضویت در پروژه بتای اندروید ۹ برای گوشی های Redmi Note 5،  Mi 6X، Redmi S2 و Redmi 6 pro می باشد. بغیر از گوشی Redmi Note 5 سایر گوشی ها بطور پیشفرض دارای اندروید ۸ بوده اند که با دریافت اندروید ۹ اولین آپدیت بزرگ خود را دریافت می کنند. اما گوشی Redmi Note 5 در زمان انتشار دارای اندروید ۷ بود که پس از آن اندورید ۸ برای آن منتشر شد و حال انتشار اندروید ۹ برای آن نشان می دهد که شیائومی توجه ویژه ای به این گوشی دارد. هرچند گوشی هایی که در بالا به آن ها اشاره شد نسخه های چین می باشند اما در نهایت آپدیت اندروید ۹ برای گوشی Redmi S2 که در خارج از چین با نام Redmi Y2 شناخته می شود و گوشی Redmi Note 5 که در خارج از چین با نام Redmi Note 5 pro بفروش رسیده عرضه خواهد شد. گوشی های Mi 6X و Redmi 6 pro در حال حاضر در خارج از چین آپدیت اندروید ۹ را دریافت کرده اند. این گوشی ها در خارج از چین تحت پروژه اندروید وان و با نام Mi A2 و Mi A2 Lite عرضه شده اند.

اندروید 9

ویژگی های اندروید ۹ ، مشخصات اندروید ۹ ، چه چیزهایی جدید هستند ؟

در قسمت دسترسی Accessibility :

Accessibility Menu: با منو جدید دسترسی در اندروید ۹ ، قابلیت هایی همچون گرفتن اسکرین شات و کار کردن با گوشی به صورت یک دست، برای معلولین راحت ترخواهد بود.

Select to Speak – OCR in Camera View :  در اندروید ۹ میتونید با انتخاب یه تیکه از متن یا تصویر و با فشردن دکمه خواندن اون متن با صدای رسا برای شما خوانده خواهد شد.

Sound amplifier: سرویس جدید تقویت صدا ، که به شما این امکان رو میده بیش از ۱۰۰ تنظیم مختلف رو برای شنیدن بهتر بر روی صدا اعمال کنید.

در قسمت باتری و روشنایی صفحه Battery & Brightness :

Battery Saver: با این قابلیت بیشتر از هر زمان دیگه ای میتونید شارژ نگه دارید به وسیله خاموش کردن امکاناتی همچون Always-On display و …به علاوه اینکه شما کنترل بیشتری در این قسمت در اختیار خواهید داشت.

Adaptive Battery: قابلیت مهم و جدید اندروید ۹ هست به این صورت هست که این ویژگی از قابلیت یادگیری ماشینی ، برای پیش بینی رفتار شما در ساعات بعدی که از چه برنامه ای استفاده میکنید یا از چه برنامه ای استفاده نمیکنید. استفاده خواهد کرد، و باتری را برای برنامه ی مورد استفاده شما اختصاص خواهد داد . بدین صورت باتری برای سایر برنامه ها هدر نخواهد رفت.

Adaptive Brightness : با این ویژگی هوشمند گوشی شما خواهد آموخت که روشنایی صفحه را درمحیط های مختلف نوری چطور تنظیم میکنید. بدین صورت در دفعات بعدی خودکار این تنظیمات رو برای شما اعمال خواهد کرد.

Background restrictions : پیشنهادهایی را در قسمت تنظیمات برای محدود سازی برنامه هایی که باتری زیادی مصرف میکنند خواهید دید. بدین صورت شما کنترل بهتری روی مصرف باتری خواهید داشت.

اندروید 9

در قسمت دوربین Camera :

Multi-camera support : در اندروید ۹ توسعه دهندگان خواهند توانست از دو دوربین استریم کنند ( برای گوشی هایی که دوربین دوگانه اصلی یا سلفی دارند ) .

External camera support : اندروید ۹ از دوربین هایی اکسترنال که به واسطه USB / UVC به دستگاه متصل شوند پشتیبانی خواهد کرد.

در قسمت سلامت دیجیتالی Digital Wellbeing :

Do Not Disturb : بهبود هایی در قسمت ضد مزاحمت ایجاد شده طوری که کلیه صداهای مزاحم در ساعت های استراحت شما ، بی صدا خواهد شد. البته مخاطبین مهم رو میتونید ستاره دار کنید تا تماس های ضروری رو از دست ندید.

App dashboard : قسمت جدیدی که در اندروید ۹ اضافه شده که مدت زمان استفاده شما از گوشی ، تعداد دفعاتی که از برنامه ها استفاده کردید رو با جزییات کامل به شما نمایش خواهد داد.

Wind Down : از جمله مشخصات اندروید ۹ این است که میتونید برنامه روزانه ای رو تنظیم کنید برای استراحت ، بدین صورت که نور صفحه خاکستری شده و حالت ضد مزاحم فعال خواهد شد.

App timers : اجازه میده شما روی برنامه ها مدت زمانی رو برای استفاده تعیین کنید . پس از گذشت اون زمان برنامه خودکار غیر فعال میشه. اینطوری وقت رو درست مدیریت میکنید!.

در قسمت نمایشگر Display  :

Display cutout : از جمله مشخصات اندروید ۹ : پشتیبانی از قسمت بریدگی صفحه ( ناچ ) برای استفاده برنامه ها ، از ویژگی های اندروید ۹ است.

Edge-to-edge screens : ویژگی های اندروید ۹ پشتیبانی از دستگاه هایی است که نسبت تصویر ۱۸:۹ یا aspect ratios بالاتری دارند.

در قسمت کاری Enterprise :

Multiple users on dedicated devices : پشتیبانی از قابلیت چند کاربره ، مناسب برای دستگاه هایی که در زمان کار استفاده خواهند شد. و استفاده شخصی نیز دارند.

Work tab in launcher : افزوده شدن تب “کار” در قسمت لانچر برای قرار دادن برنامه های کاری در یک مکان واحد.

Postpone Over-the-air (OTA) updates : ویژگی های اندروید ۹ این قابلیت رو به مدیران IT میده تا آپدیت های آماده شده OTA برای نصب رو به مدت ۹۰ روز به تاخیر بیاندازند. تا در زمان های حساس همچون تعطیلات احیانا به مشکلاتی از بابت دریافت آپدیت در مجموعه برخورد نکنند.

در قسمت رسانه Media :

Multiple Bluetooth connections : با اندروید ۹ شما میتوانید همزمان تا ۵ دستگاه رو به بلوتوث متصل کنید. و بی وقفه بین آن ها سوییچ کنید. صدای مکالمه هم برای هر ۵ دستگاه که مجوز دریافت داشته باشد ارسال خواهد شد. پس نگران از دست رفتن تماس هاتون هم نباشید.

Sound delay reporting : ویژگی های اندروید ۹ تاخیر در دریافت صدای هدست را گزارش خواهد کرد. بدین صورت صدا و تصویر همیشه هماهنگی خواهید داشت.

Volume memory per Bluetooth device : اندروید ۹ میزان بلندی صدا یا ولوم رو برای هر دستگاه بلوتوثی جداگانه ذخیره خواهد کرد . بدین صورت با تنظیم دوباره و دوباره صدا برای هر دستگاه مواجه نخواهید شد.

HDR : از ویژگی های اندروید ۹ به صورت داخلی از High Dynamic Range (HDR) VP9 Profile 2 برای نمایش محتوی تصویری پشتیبانی خواهد کرد.

HD Audio : بهبود صدای خروجی با پشیبانی از صدای HD برای خروجی شفاف تر تمیز تر و با کیفیت تر .

HEIF : اندروید ۹ از این پس از فرمت جدید تصویری HEIF برای اشغال فضای کمتر و فشردگی بیشتر آن ها پشتیبانی خواهد کرد.

در قسمت پیام های هشدار Notifications :

Notification enhancements for messaging : بهینه سازی فضای نوتیفیکیشن برای پیامرسان ها، میتونید مستقیم در این فضا پیام ها رو پاسخ بدید یا اینکه میتونید تصاویر ارسال شده رو در محیط نوتیفیکیشن تماشا کنید.

Manage Notifications : از مشخصات اندروید ۹ این هست که قادر خواهید بود پیام نوتیفیکیشن مربوط به یک سری از برنامه ها که کاربردی مشابه دارند رو خاموش کنید . بدین صورت پیام هایی که براتون کارا هستند رو مشاهده میکنید.

در قسمت حریم خصوصی و امنیتی Privacy & Security :

Android Backups : در اندروید ۹ بکاپ ها برای امنیت بیشتر به صورت رمزنگاری شده از تنظیم کلمه رمز، الگو و .. پشتیبانی خواهند کرد.

Android biometric prompt : از مشخصات اندروید ۹ است که شامل پاپ آپ واحد برای فاکتور های امنیتی بیومتریک همچون اثر انگشت خواهد بود.

Android Protected Confirmation : در سخت افزار های هماهنگ شده، برنامه ها میتونند از محیط کاربری یکسان و کنترل شده و امن در بستر سخت افزار ، برای انتقال وجه استفاده کنند.

StrongBox : در سخت افزار های هماهنگ شده، برنامه ها میتونند از یه لایه امنیتی برای محافظت از کلید های امنیتی خودشون استفاده کنند. اینکار لایه جدید مقاومتی در برابر ابزار های جاسوسی ایجاد میکنه.

Privacy enhancements : وقتی برنامه ای در حال استفاده نیست یا در پس زمینه فعال هست، دسترسی آن به میکروفن و دوربین غیر فعال خواهد بود. بدین صورت از حریم خصوصی شما پاسداری خواهد کرد.

در قسمت سیستمی System Usability Enhancements :

At-a-Glance on Always-on-Display : نمایش اطلاعات جدید در قسمت Always-on-Display در لاک اسکرین ، شامل رخداد های تقویم و آب و هوا.

Redesigned Quick Settings : از مشخصات اندروید ۹ : قسمت تنظیمات سریع در نوتیفیکیشن از نو طراحی شده است.

Volume controls : پنل کنترل صدا ، به صورت جدید طراحی و بهینه شده است.

Screenshots : حالا از منو پاور قادر به گرفتن اسکرین شات خواهید بود همچنین ویرایش اون.

Rotation : ویژگی های اندروید ۹ امکانات جدیدی برای کنترل حالت چرخش خودکار صفحه اضافه کرده است.

New system navigation : بازطراحی سیستم ناوبری (نویگیشن) انجام شده برای دسترسی و جستجو بهتر میان برنامه ها.

App Actions : قابلیت هوشمند پیش بینی رفتارهای شما در قسمت برنامه ها خواهد بود.

Slices : تیکه هایی از موارد مورد علاقه شخصی شما در برنامه ها که میتونه در جاهای مختلف همچون نتایج جستجو گوگل گنجانده بشه.

Overview Selection : ویژگی های اندروید ۹ این است که نگه داشتن طولانی مدت بر روی متن یا عکس ، منو جدیدی برای شما بر اساس نیازها نمایش خواهد داد.

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *