اخبار

شرکت شیائومی بیشترین رشد را در بازار موبایل نسبت به رقبا داشته است

شرکت شیائومی بیشترین رشد را در بازار موبایل نسبت به رقبا داشته است

طبق آمار منتشر شده توسط IDC در ۳ ماهه دوم سال ۲۰۱۸ شرکت هواوی سرانجام توانست با کنار زدن اپل به عنوان دومین شرکت برتر تولیدکننده گوشی های موبایل از نظر میزان فروش شناخته شود. با این حال طبق اطلاعات منتشر شده شرکت شیائومی بیشترین رشد را نسبت به مدت مشابه در سال گذشته داشته است. این شرکت نسبت به ۳ ماهه دوم سال ۲۰۱۷ رشدی ۴۸٫۸ درصدی را تجربه کرده است. شرکت چینی شیائومی در ۳ ماهه دوم سال ۲۰۱۷ توانسته بود تنها ۲۱٫۴ میلیون گوشی هوشمند را به فروش برساند اما در ۳ ماهه دوم سال ۲۰۱۸ این میزان به ۳۱٫۹ میلیون عدد افزایش پیدا کرده است.

در مقایسه با سایر شرکت ها بجز هواوی باید بگوییم که عملکرد شیائومی واقعاً تحسین برانگیز می باشد. شرکت شیائومی توانست در ۳ ماهه اول سال ۲۰۱۸ با کنار زدن OPPO رتبه چهارم لیست را تصاحب کند و انتظار می رود که با ادامه این روش این شرکت بتواند تهدید جدی را متوجه شرکت های بالاتر از خود بنماید. رشد سالیانه هواوی نیز تحسین برانگیز می باشد.میزان فروش این شرکت در ۳ ماهه دوم سال ۲۰۱۸ نسبت به مدت مشابه در سال پیش درحدود ۴۱ درصد افزایش پیدا کرده است.

شرکت شیائومی بیشترین رشد را در بازار موبایل نسبت به رقبا داشته است

درحالیکه میزان فروش شرکت اپل همچنان درحدود ۴۱ میلیون عدد ثابت باقی مانده است شرکت هواوی موفق شده است که میزان فروش خود را از ۳۸ میلیون عدد به ۵۴٫۲ میلیون عدد گوشی هوشمند افزایش دهد. باوجود این افزایش شرکت هواوی برای رسیدن به سامسونگ که ۷۱٫۵ میلیون عدد گوشی هوشمند را به فروش رسانده راه درازی را در پیش دارد. البته ذکر این نکته ضروری است که فروش سامسونگ در ۳ ماهه دوم سال ۲۰۱۸ نسبت به مدت مشابه در سال پیش ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده و این مسئله ممکن است موجب شود شرکت های تعقیب کننده به این غول کره ای برسند.

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *