شرکت شیائومی در ۳ ماه ۴۴ محصول مختلف غیر از گوشی های خود روانه بازار کرده است

شرکت شیائومی در ۳ ماه ۴۴ محصول مختلف غیر از گوشی های خود روانه بازار کرده است

شرکت شیائومی به لطف گوشی های ارزان قیمت و باکیفیت خود بسیار مشهور شده است. با اینحال این شرکت در حال ایجاد تغییراتی می باشد. شرکت شیائومی در سال جاری بغیر از گوشی های موبایل خود ۴۴ محصول مختلف روانه بازار کرده است. این تعداد محصول ۴ برابر بیشتر از تعداد گوشی هایی است که این شرکت در این مدت روانه بازار کرده است. انتظار می رود که این میزان تا پایان سال ۳ برابر شود. شرکت شیائومی ممکن است که در ابتدای فعالیت خود به عنوان یک شرکت موبایل محور شناخته شود اما در طی چند سال گذشته این شرکت توانسته به یک اکوسیستم تولید محصولات مختلف تبدیل شود.

این شرکت علاوه بر محصولاتی که به فروش می رساند خدمات نرم افزاری بسیاری را نیز برای محصولات خود ارائه می دهد. شیائومی از فروش گوشی های هوشمند خود سود بسیار کمی را بدست میاورد. طبق گزارشات مالی منتشر شده تبلیغات و خدمات اینترنتی منبع اصلی درآمد این شرکت می باشد. باتوجه به اینکه بازار گوشی های موبایل در حال کوچک شدن می باشند اینکه شرکت شیائومی تنها به تولید گوشی های موبایل نمی پردازد نشان از هوشمندی این شرکت می باشد. با توجه به سیستم فعلی کسب و کار شیائومی انتظار می رود رشد این شرکت همچنان ادامه داشته باشد. از محصولاتی که توسط شیائومی تولید می شوند می توان به پاوربانک، دستگاه تصفیه هوا، دستگاه تصفیه آب، تلویزیون، تی وی باکس، دوربین و … اشاره کرد. با توجه به اینکه بسیاری از این محصولات هوشمند می باشند می توان آن ها را به اکوسیستم شیائومی متصل کرد.

این شرکت در تلاش است تا تعداد کاربران خود را با انجام فروش آفلاین و آنلاین افزایش دهد. در بسیاری از فروشگاه های فیزیکی این شرکت کاربران می توانند با محصولات کار کنند و سپس خرید کنند. این مسئله موجب شده تا کاربران با علاقه بیشتری به خرید محصولات این شرکت بپردازند. با وجود اینکه از زمان تأسیس شرکت شیائومی مدت زیادی نمی گذرد اما این شرکت به خوبی توانسته جایگاه خود را پیدا کند. در حال حاضر بزرگترین پلت فرم اینترنت اشیاء (IoT) در اختیار این شرکت می باشد. شیائومی هفته گذشته در صنعت نیمه رسانای خود بازنگری کرد که این مسئله موجب بوجود آمدن شرکتی برای توسعه چیپست های مبتنی بر هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء شد. با اینحال شرکت شیائومی در مسیر حرکت خود با چالش های بسیاری روبرو می باشد و باید منتظر ماند و دید که این شرکت از این چالش ها سربلند بیرون خواهد آمد و یا خیر.

ارسال دیدگاه

پیگیری سفارش
لیست مقایسه