شیائومی
اخبار

شیائومی برای گسترش برند خود در خارج از چین ۱ میلیارد دلار وام میگیرد

شیائومی یکی از شرکت‌های خلاق چینی می باشد که در خارج از این کشور نیز بسیار مشهور می باشد. اما این خلاقیت به دلیل سیستم خرده فروشی ناکارآمد نتوانسته آنطور که باید به کمک فروش این شرکت بیاید.شیائومی یکی از پیشگامان فروش آنلاین گوشی هوشمند در در چین بود اما میزان فروش این روش در مقایسه با حجم معاملات بازار بسیار کم بود و به همین دلیل این شرکت به استفاده از فروش آفلاین(فروشگاهی) در کنار فروش آنلاین خود روی آورد.به نظر میرسد شیائومی از این روش به نتیجه رسیده است و فروش آنها سیر صعودی پیدا کرده است و به همین دلیل این شرکت در فکر گسترش فروشگاه های خود می باشد. و حال خبر می رسد که شیائومی ۱ میلیارد دلار وام برای ایجاد فروشگاه‌ در خارج از چین و همچنین گسترش شبکه آفلاین خرده فروشی خود خواهد گرفت.

شیائومی
بنا به گزارش ها این وام با بازپرداخت ۳ ساله خواهد بود و ۱۸ بانک مختلف از اروپا، خاورمیانه، هند، چین ، هنگ کنگ و تایوان در پرداخت آن دخیل هستند.همچنین دو موسسه‌ی مالی دویچه بانک آلمان و مورگان استنلی وظفیفه هماهنگی این وام را برعهده دارند.
با توجه به پراکندگی این ۱۸ بانک احتمالا این نکته مدنظر شیائومی بوده است تا بانک‌ها را در کشورهایی انتخاب کند که بتواند در انها فروشگاه خود را راه اندازی کند و احتمالا در کشورهایی که در این وام دخیل هستند شاهد ایجاد فروشگاه های این برند خواهیم بود.شیائومی به تازگی از برنامه خود برای افتتاح ۲۰۰۰ فروشگاه پرده برداری کرد و طبق اعلام رسمی نیمی از این فروشگاه ها در خارج از چین افتتاح خواهندشد . این شرکت هم‌اکنون با راه اندازی فروشگاه در هند و یونان حرکت خود را آغاز کرده است.البته شیائومی با فروش بعضی از محصولات خود در روسیه تاخت‌و‌تاز خود را در بازار این کشور نیز شروع کرده است.در ضمن این غول تکنولوژی چینی به تازگی یک قرارداد همکاری با شرکت نوکیا نیز امضا کرده است. در نهایت باید منتظر ماند و دید که آیا شیائومی می تواند به یک برند جهانی موفق تبدیل شود یا خیر.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *