اخبار

شیائومی توضیحاتی درباره‌ی تاخیر در پیاده‌سازی قابلیت تقسیم صفحه ارائه داد

ویژگی تقسیم صفحه ( split-screen) برای انجام همزمان چند وظیفه توسط گوشی ، سال‌ها قبل از اینکه گوگل این ویژگی را به عنوان یک ویژگی های پیش‌فرض برای سیستم عامل اندروید Nougat انتخاب کند، وجود داشته است. برند سامسونگ یکی از پیشگامان استفاده از این ویژگی بوده و این قابلیت را چند پنجره‌ای ( multi-window) نامید. حال این ویژگی یکی از قابلیت‌های پایه‌ای اندروید است اما برخی از تولید کنندگان از جمله MIUI شیائومی هنوز این ویژگی را پیاده‌سازی نکرده‌اند.

شیائومی

ویژگی تقسیم صفحه در بروزرسانی MIUI 9 که قرار است در ماه آینده عرضه شود به سیستم عامل گوشی‌ها افزوده خواهد شد. بالاخره، دیر انجام دادن بهتر از هرگز انجام ندادن است، درسته؟ شیائومی تصمیم گرفت درباره‌ی دلیل تاخیر زیاد در پیاده‌سازی قابلیت چند صفحه‌ای در MIUI توضیحاتی ارائه دهد. دلیل اول که زمان زیادی درباره‌ی آن صحبت شد، تاثیر ویژگی جدید بر روی استفاده از گوشی بود. آنها همچنین باید درباره‌ی چگونگی پیاده‌سازی ویژگی تقسیم صفحه بر روی گوشی‌های مختلف شیائومی که نسخه‌های متفاوتی از سیستم عامل اندروید بر روی آنها اجرا می‌شد تصمیم می‌گرفتند.

موضوع دیگری که با آن روبرو بودند ، طراحی مجدد منوی وظیفه جهت تطبیق با ویژگی تقسیم صفحه بود. انجام طراحی مجدد باعث ایجاد برخی از مشکلات موجود در منوی اپلیکیشن‌های اخیر می‌شد. حال که به نظر می‌رسد همه مسائل حل شده‌اند، باید انتظار داشت که ویژگی تقسیم صفحه در اولین سری پایدار MIUI 9 عرضه شود. ورود به حالت تقسیم صفحه در MIUI 9 ساده است. هنگامی که در منوی اپلیکیشن‌های اخیر هستید، آیکون موجود در گوشه بالا- چپ را انتخاب کنید ، سپس می‌توانید، اپلیکیشن‌ها را به هر طرف از نیمه عمودی صفحه بکشید.

ویژگی‌های پیشرفته‌ای از جمله دوبار ضربه زدن ( double tapping ) بر روی پنجره‌های مجزا جهت تغییر موقعیت اپلیکیشن‌ها یا دوبار ضربه زدن ( double tapping ) بر روی دکمه اپلیکیشن‌های اخیر برای برگشتن به اپلیکیشن قبلی نیز وجود دارد.

 

شیائومی

خروج از حالت تقسیم صفحه نیز ساده است. شما می‌توانید یک اپلیکیشن را بکشید تا تمام فضای  صفحه را اشغال کند یا هنگامی که در منوی اپلیکیشن‌های اخیر هستید، از دکمه خروج از حالت تقسیم صفحه استفاده کنید. از طرف دیگر، شیائومی مسائلی درباره‌ی ویژگی تقسیم صفحه در حال حاضر را نیز مطرح کرد. قابلیت تقسیم صفحه هنوز دارای محدودیت‌هایی از جمله تعداد اپلیکیشن‌های قابل نمایش به طور همزمان و هم‌چنین استفاده از برخی اپلیکیشن‌ها می‌باشد.

برچسب ها:

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *