اخبار

شیائومی ۲۰۰۰ فروشگاه راه‌اندازی می کند، نیمی از آنها خارج از چین

غول تکنولوژی کشور چین، یعنی شرکت شیائومی (Xiaomi) عنوان کرده است که تصمیم دارد ظرف سه سال آینده، ۲۰۰۰ فروشگاه (Mi Store) راه‌اندازی کند. این مطلب در مصاحبه‌ CNBC با نایب رئیس این شرکت، آقای وانگ شیانگ گزارش شده است. برخی از این فروشگاه‌ها با همکاری بخش خصوصی و برخی دیگر توسط خود شرکت شیائومی راه‌اندازی و مشغول به فعالیت خواهند شد.این تصمیم شرکت شیائومی مبنی بر استفاده از سرمایه گذاران، بخشی از طرح‌های گسترش فعالیت‌‌های این شرکت در خارج از کشور چین است. نایب رئیس شیائومی اظهار داشت که طی چند سال آینده، این شرکت به یک بازیگر جهانی در عرصه فناوری تجهیزات الکترونیکی مبدل خواهد شد و امید دارند که تقریبا در تمام کشورهای مختلف جهان فعالیت خود را گسترش دهند. این خبر، مژده‌ای به طرفداران محصولات این شرکت است، چرا که قادر خواهند بود با حضور فیزیکی در فروشگاه‌های شرکت شیائومی در خارج از چین محصول مورد نظر خود را تهیه نمایند.

شیائومی

شیائومی ظرفیت بالای خود را با عرضه اولین تلفن‌های هوشمند خود در سال ۲۰۱۰ نشان داد. مدل flash sale (فروش با تخفیف زیاد در فرصتی محدود) آنلاین این شرکت حاکی از موفقیت‌ آن در زمانی کوتاه بوده و خیلی سریع شرکت‌های دیگر نیز به تقلید از شیائومی، این مدل فروش آنلاین را مورد استفاده قرار دادند. طی چند سال گذشته، دو دلیل عمده، یعنی ناتوانی در پاسخگویی به تقاضا و زنجیره تامین معیوب، منجر به افت فروش ناخالص شیائومی گردیدند. اما این شرکت قصد دارد این روند را با وارد شدن به بازار های جدید و همچنین عرضه محصولات به صورت آفلاین از بین ببرد. البته فروش آفلاین، مستلزم راه‌اندازی ۱۰۰۰ فروشگاه در شهرهای مختلف چین تا سال ۲۰۲۰ است. تاکنون شیائومی حدود ۱۰۰ فروشگاه Mi Home در شهرهای مختلف این کشور راه‌اندازی کرده و فروشگاه های بیشتری نیز در راه هستند. این استراتژی قرار است مکمل استراتژی تجارت الکترونیکی باشد که در حال حاضر اجرا شده است.

شیائومی

نایب رئیس شیائومی همچنین به این نکته اشاره کرده است، که توجه شرکت در حال حاضر بیشتر معطوف به همسایگان جنوبی کشور چین مانند فیلیپین و همینطور کشورهای اروپای شرقی می باشد.شیائومی در حال حاظر در کشورهای مانند روسیه، امارات متحده عربی و مصر فعالیت دارد و حتی در کشوهای هند و اندونزی دارای امکانات تولید محصول می باشد. شرکت شیائومی جدا از گوشی های هوشمند خود طیف وسیعی از محصولات هوشمند مانند دستبندهای سلامتی، اسکوترهای هوشمند، دستگاه تصفیه هوا ، تجهیزات شبکه و بسیاری محصول دیگر را، در خارج از چین و با قیمت ویژه برای گسترش بازار و همچنین افزایش درآمد خود به فروش می رساند. و نتایج سیاست های جدید شیائومی در همین مدت امیدوار کننده به نظر می رسد، این شرکت در هفته پیش اعلام کرد در فصل دوم سال ۲۰۱۷ بیش از ۲۳ میلیون گوشی هوشمند به فروش رسانده است و هدف نهایی آنها فروش بیش از ۱۰۰ میلیون گوشی هوشمند در سال آینده می باشد و این هدف با حضور گسترده تر در بازار و همینطور افزایش تولید در دسترس خواهد بود.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *