اخبار

شیائومی Mi MIX 2 از فعال کننده AAC بعنوان فناوری دریافت صدا استفاده می کند

شیائومی Mi MIX بی شک یکی از بهترین گوشی های سال ۲۰۱۶ و مدل مفهومی بود که ارزش تولید انبوه را داشت. این گوشی از صفحه نمایش و پوشش سرامیکی گرفته تا خروجی صدا و کیفیت ساخت فوق العاده آن ترکیبی از فناوری نوآورانه است.

شیائومی Mi MIX 2

یکی از ویژگی های پیشرفته MIX فناوری اتصالی آکوستیک سرامیکی است که ورودی دیجیتال را به انرژی مکانیکی تبدیل می کند و درنتیجه برای شنیدن صدای طرف مقابل نیازی به اسپیکر وجود ندارد. بدین منظور مهندسین شیائومی از فرایندی استفاده کرده اند که سیگنال های الکتریکی را از دیجیتال به آنالوگ تبدیل کرده و آنرا به سرامیک پیزوالکتریک می فرستد تا سیگنال را به انرژی مکانیکی تبدیل کرده و قاب گوشی را به ارتعاش در آورد و این ارتعاش از طریق صفحه نمایش به گوش کاربر برسد.شیائومی Mi MIX 2

البته این فرایند بهترین کیفیت صدا را ارائه نمی کند و شیائومی تصمیم به استفاده از روش های دیگری گرفته است. به گفته Sun Changxu کارشناس فناوری گوشی های هوشمند ، شیائومی در حال همکاری با شرکت AAC technologies برای توسعه فناوری جدیدی است که فعال کننده ACC نام دارد و می تواند صدای صفحه نمایش را بهتر تولید کرده و سازگاری با استانداردهای ۳GPP را بهبود ببخشد.

انتظار می رود مثل سال گذشته گوشی Mi MIX 2 همزمان با گوشی Mi Note 3 در ماه آینده معرفی شود.

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *