اخبار

عملکرد بهتر گوشی Xiaomi Mi 10 با گرافیک اورکلاک شده

عملکرد بهتر گوشی Xiaomi Mi 10 با گرافیک اورکلاک شده

سال گذشته کوالکام چیپست اسنپدراگون ۸۸۸ را به عنوان چیپست سطح بالا اعلام کرد. این چیپست پرچمدار دارای گرافیک Adreno 660 می باشد که امیدواریم ۳۵٪ عملکرد بهتری نسبت به اسنپدراگون ۸۶۵ با گرافیک Adreno 650 با رندر ۱۰٪ باشد. اکنون، یک شرکت چینی گرافیک را برای Snapdragon 865 در گوشی Xiaomi Mi 10 اورکلاک کرده و آن را در برابر گوشی Mi 11 2021 قرار داده است.

بر اساس این گزارش ، از اپلیکیشن GPU OVerclocking با نام KonaBess برای این آزمون استفاده شده است. برای این منظور ، دستگاه باید با قفل گشایی بوت لودر root شود. پس از انجام این کار ، نتایج گوشی های Xiaomi Mi 10 و Xiaomi Mi 11 را مقایسه کرده اند.
در این گزارش از بنچمارک های علمی مرجع مانند AnTuTu ، Geekbench ، ۳DMark و برخی تست های بازی در دنیای واقعی استفاده شده است. در مرحله اول ، امتیازات Mi 10 در AnTuTu پس از اورکلاک GPU از ۵۶۰،۰۰۰ به ۶۲۰،۰۰۰ می رسد. در تصاویر مشاهده می کنید که امتیاز GPU به طور مشخص از ۲۱۹،۲۵۲ به ۲۷۳،۲۵۲ رسیده است که کمی به امتیاز GPU گوشی Mi 11 یعنی ۳۰۱,۰۷۶ نزدیکتر می باشد. به طور مشابه ، در Geekbench 5 ، دستگاه امتیاز ۴۲۸۲ درOpenCL ، ۳۹۲۹ در Vulkan و ۴۹۹۵ در ۳DMark را کسب کرده است. قبل از اورکلاک ، به ترتیب امتیازهای ۳۰۳۴ (OpenCL) ، ۲۹۵۴ (ولکان) ،۳۷۶۱۳ (۳DMark ) کسب کرده بود. در مقایسه ، گوشی Xiaomi Mi 11 امتیاز ۶۹۹,۸۴۱ و ۵,۶۲۸ به ترتیب در AnTuTu و ۳DMark کسب می کند. به طور خلاصه، اورکلاک گرافیک گوشی Xiaomi Mi 10 مجهز به Snapdragon 865 باعث بهبود ۳۰ درصدی عملکرد GPU می شود. برای آزمایش های دنیای واقعی، این گزارش گویای این است که آنها بازی های سخت گرافیکی مناسب مانند Glory of Kings و عناوین سختگیرانه ای مانند Original God را انجام داده اند. در دوره ۱۵ دقیقه ای بازی ، گوشی Mi 10 بیشتر از فریم در ثانیه را با توقف کمتری ارائه داد و در تمام مدت نسبتاً پایدار بود.

با کمال تعجب ، این گزارش همچنین می گوید که گوشی Mi 11 ، با وجود عملکرد روان ، برخی از مشکلات گرمایش را با لود کردن زیاد تجربه کرد. درست همانطور که در گزارش آمده است ، این ممکن است به دلیل معماری قدیمی پردازنده گرافیکی Adreno 660 یا روند ۵ نانومتری سامسونگ باشد. به طور کلی ، اسنپدراگون ۸۶۵ در گوشی Xiaomi Mi 10 تمام تلاش خود را برای رقابت می کند و پس از اورکلاک شدن در GPU پیشرفت می کند. با این حال، هنوز حداقل در بنچمارک ها در مقایسه با اسنپدراگون ۸۸۸ در گوشی Mi 11 فاقد عملکرد می باشد.
به طور موازی گفته می شود که شیائومی در حال کار بر روی گوشی Mi 10 با چیپست اسنپدراگون ۸۷۰ است. این خود نسخه اورکلاک شده اسنپدراگون ۸۶۵ پلاس می باشد. فقط امیدواریم که Mi 10 در سال ۲۰۲۱ با قدرت بیشتری راه اندازی شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *