آموزش

راهنمای محافظت از چشم در برابر صفحات نمایش

استفاده از گوشی های هوشمند چند سالی است که در بین افراد جامعه رواج زیادی پیدا کرده است و این استفاده به میزانی زیاد شده است که دیگر نمی توان از آن چشم پوشی کرد. استفاده افراد مختلف از این دستگاه با توجه به شرایط متفاوت، مختلف می باشد. برخی از کاربران کمتر و برخی دیگر بیشتر از آن استفاده می کنند. گوشی های هوشمند علاوه بر مزایای بسیار زیادی که دارند دارای معایبی نیز می باشند. یکی از معایب گوشی های هوشمند آسیبی است که می تواند به چشم افراد وارد کند. برای جلوگیری از اسیب دیدن چشم و یا کاهش این آسیب کارهایی می توان کرد که در ادامه آن ها را با شما درمیان می گذاریم.

صفحه نمایش

  1. فعال کردن حالت مطالعه

    صفحه نمایش گوشی های هوشمند دارای یک تابش خیره کننده می باشد که می تواند به چشم شما آسیب برساند. فعال کردن حالت مطالعه باعث از بین رفتن این ویژگی می شود و چشمان شما کمتر اسیب می بینند و شما نیز همچنین خستگی کمتری را در چشمان خود احساس خواهید کرد. توصیه می شود که این حالت را برای مطالعه در شب حتماً فعال کنید بخصوص هنگامیکه فاصله چشمان شما با صفحه نمایش بسیار کم می باشد.صفحه نمایش

  2. آموزش فعال سازی حالت مطالعهصفحه نمایش۲٫ تنظیم میزان نور صفحهصفحه نمایش

انتخاب میزان روشنایی حداکثری و یا حداقلی بطور دستی موجب آسیب به چشمان شما می شود. بهترین کاری که در این مورد می توانید انجام دهید این است که تنظیم نور صفحه نمایش را بر عهده گوشی بگذارید و اجازه دهید که دستگاه بطور خودکار با توجه به نور محیط نور صفحه نمایش شما را تنظیم کند.

         ۳٫ استفاده از فونت های بزرگترصفحه نمایش

انتخاب فونت های بزرگتر برای نوشته ها باعث می شود که خواندن آن ها آسانتر شود و فشار کمتری به چشمان شما برای خواندن وارد شود.

صفحه نمایش         ۴٫رعایت قانون ۲۰-۲۰-۲۰

صفحه نمایشقانون ۲۰-۲۰-۲۰ بسیار قانون کارآمد و مناسبی است و می تواند برای چشمان شما بسیار مناسب باشد. این قانون به شما پیشنهاد می کند اگر به مدت ۲۰ دقیقه به صفحه نمایش ( هر نوع صفحه نمایشی) نگاه کرده اید به مدت ۲۰ ثانیه به جسم دیگری که در فاصله ۲۰ فوتی ( تقریباً ۶ متر ) از شما قرار دارد نگاه کنید.

        ۵٫افزایش فاصله از دستگاهصفحه نمایش

یکی از مهمترین نکات این لیست همین مسئله می باشد. افراد بطور معمول گوشی هوشمند خود را در فاصله ۲۰ سانتی از چشمانشان قرار می دهند. اگر این میزان را به ۴۰ سانتی افزایش دهید فشار بسیار زیادی را از چشمان شما بر میدارد. اگر برای خواندن متون در این فاصله مشکل دارید می توانید از روشی که بالاتر ذکر شد. برای بزرگ کردن حروف نوشته استفاده کنید.

        ۶٫پلک زدن

طبق مطالعات صورت گرفته ما هنگامیکه به صفحه نمایش نگاه می کنیم تنها به میزان یک سوم سایر زمان ها پلک می زنیم. پلک زدن بطور مداوم باعث مرطوب شدن چشم ها می شود و از خشک شدن آن ها جلوگیری می کند. پس به شما توصیه می کنیم که حتماً در هنگام کار با گوشی خود هر از چندگاهی پلک بزنید.

       ۷٫ تهیه یک محافظ صفحه نمایشصفحه نمایش

برخی از محافظ های موجود در بازار قابلیت محافظت از چشم را دارند. شما می توانید با تهیه این نوع محافظ ها مراقبت از چشمانتان را افزایش دهید.

به پایان یکی دیگر از اموزش های مجله شیائومی رسیدیم. امیدواریم که این آموزش نیز مورد توجه شما قرار بگیرد. شما می توانید سؤالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با ما درمیان بگذارید.

برچسب ها:

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *