معرفی محصول

نقد و بررسی روتر چهار آنتن شیائومی مدل Mi Wi-Fi 3 نسخه گلوبال

دلایلی که باعث می شوند محصولات شرکت شیائومی بسیار جذاب باشند شامل کیفیت خوب، طراحی ساده، کارایی مناسب و یک قیمت مقرون مصرفه می باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا به نقد و بررسی یکی از روترهای این شرکت یعنی روتر چهار آنتن شیائومی مدل MI Wi-fi 3 نسخه گلوبال بپردازیم و بررسی کنیم که آیا این محصول نیز دارای ویژگی های سایر محصولات شیائومی می باشد یا خیر.

طراحی و ویژگی ها

روتر چهار آنتن شیائومیهمانند سایر محصولات شرکت شیائومی روتر چهار آنتن شیائومی نیز دارای طراحی مینیمالیستی و یک بدنه سفید می باشد. تمام بدنه این محصول از جنس پلاستیک می باشد اما استفاده از پلاستیک باعث کاهش استحکام آن نشده و به طور قطع شما در دست گرفتن آن احساس فوق العاده ای خواهید داشت. اولین مسئله ای که بعد از اینکه برای اولین بار این روتر را در دست گرفتیم متوجه آن شدیم وزن بسیار سبک آن بود. این محصول علاوه بر سبک بودن بسیار باریک نیز می باشد و همچنین هیچ دکمه ای بر روی آن مشاهده نمی شود. در پشت این روتر ما تعدادی پورت را مشاهده می کنیم که شامل ۲ پورت LAN یک پورت WAN یک پورت USB و یک پورت شارژ می باشد. روتر ۴ آنتن شیائومی مدل MI Wi-Fi 3 دارای ۴ آنتن خارجی می باشد که می تواند برای شما پوشش بسیار وسیعی را فراهم کند.

که ما عملکرد آن را در بخش بعدی بررسی خواهیم کرد. بر روی روتر چهار آنتن شیائومی دکمه پاور وجود ندارد و شما تنها باید این روتر را به برق وصل کنید و به مودم خود متصل کنید سپس همه چیز آماده استفاده خواهد بود و شما می توانید گوشی هوشمند و یا کامپیوتر خود را به شبکه جدیدی که توسط این روتر ساخته شده است متصل کنید. شیوه کار با این روتر بسیار آسان می باشد و شما به راحتی می توانید از آن استفاده کنید. همچنین شما می توانید از اپلیکیشن Miwifi نیز برای کنترل این روتر استفاده کنید که البته از نظر ما عملکرد این اپلیکیشن کمکی به آسانتر شدن کار نمی کند و بهتر است از آن استفاده نکنید. در زیر چند اسکرین شات از این اپلیکیشن برای شما قرار داده شده است.

روتر چهار آنتن شیائومیعملکرد

روتر چهار آنتن شیائومی مدل MI Wi-Fi 3 یک روتر ۲ بانده ۸۰۲٫۱۱٫AC می باشد که می تواند ۲ باند فرکانسی ۲٫۴ گیگاهرتز و ۵ گیگاهرتز را برای شما فراهم کند. ما سرعت این روتر را با روتر ASUS RT-AC68R مقایسه کرده ایم که نتایج آن را در زیر مشاهده می کنید.

تست سرعت در فرکانس ۲٫۴ گیگاهرتز

روتر چهار آنتن شیائومیروتر چهار آنتن شیائومی مدل MI Wi-Fi 3 (چپ) و روتر ASUS RT-AC68R (راست) همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید عملکرد ۲ روتر در فرکانس ۲٫۴ گیگاهرتز مشابه می باشد. روتر شرکت شیائومی بسیار خوب کار کرد و هیچگونه مشکلی در اتصال حتی در نقاط کور خانه مشاهده نشد.

تست سرعت در فرکانس ۵ گیگاهرتز

روتر چهار آنتن شیائومیروتر ۴ آنتن شیائومی مدل MI Wi-Fi 3 (چپ) و روتر ASUS RT-AC68R (راست) اگرچه عملکرد این ۲ روتر در فرکانس ۵ گیگاهرتز متفاوت بود سرعت اینترنت روتر شیائومی به طور قابل ملاحظه ای کمتر بود که این مسئله کمی آزار دهنده می باشد. البته سرعت اتصال و قدرت سیگنال این روتر در سرتاسر خانه همچنان مناسب بود.

نتیجه گیری

نقاط قوت :

قیمت ارزان
طراحی فوق العاده و آینده نگرانه
عملکرد فوق العاده در فرکانس ۲٫۴ گیگاهرتز
قدرت سیگنال این روتر در هر ۲ باند بسیار زیاد می باشد.

نقاط ضعف:

اپلیکیشنی که همراه روتر چهار آنتن شیائومی مدل MI Wi-Fi 3 عرضه می شود قیر ضروری به نظر می رسد. عملکرد این روتر در فرکانس ۵ گیگاهرتز ناامید کننده می باشد. در پایان باید گفت که با توجه به قیمت این روتر و طراحی و عملکرد آن در فکانس ۲٫۴ گیگاهرتز این مدل می تواند یک انتخاب مناسب برای کسانی که به دنبال یک روتر ارزان برای یک استفاده متوسط می گردد، می باشد. همچنین ما روتر چهار آنتن شیائومی مدل MI Wi-Fi 3 را به کسانی که دارای یک فضای گسترده نیستند و یا بیشتر از ۶ اتصال همزمان ندارند توصیه می کنیم. پس اگر شما جزء این دسته از افراد هستید این روتر را همین الآن سفارش داده و از داشتن یکی از محصولات شرکت شیائومی لذت ببرید.

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *