آموزش

۹ کاری که با گوشی اندرویدی خود نباید انجام دهید

9 کاری که با گوشی اندرویدی خود نباید انجام دهید

گوشی ها در حال حاضر به بخش مهمی از زندگی ما تبدیل شده اند. گوشی ها علاوه بر اینکه امکانات بسیاری را در اختیار ما قرار می دهند در نگهداری اطلاعات مهم نیز به ما کمک می کند اما در بسیاری از موارد ما از گوشی خود بدرستی مراقبت نمی کنیم. در ادامه با ما همراه باشید تا به برخی از کارهایی که نباید انجام دهیم را با هم بررسی کنیم.

۱- قفل صفحه نمایش را فراموش نکنید.

1- قفل صفحه نمایش را فراموش نکنید.
هر چقدر ما از گوشی خود استفاده می کنیم اطلاعات بیشتری را بر روی ان ذخیره می کنیم و این مسئله باعث می شود امنیت ما کم شود. اما سازندگان گوشی و نرم افزارهای امنیتی با تولید اپلیکیشن ها و ویژگی های مختلف در این بخش به ما کمک بسیاری کرده اند پس حتماً قفل صفحه خود را فعال کنید و اگر می توانید برای هر بخش گوشی خود نیز یک رمز تعیین کنید.

۲- آپدیت را فراموش نکنید.

2- آپدیت را فراموش نکنید.
آپدیت نگه داشتن گوشی اندرویدی با توجه به تعداد آپدیت هایی که منتشر می شود کمی مشکل می باشد. اما بطور قطع ارزش وقت گذاشتن را دارد. هر نسخه از آپدیت اندرویدی از نسخه قبلی آن قوی تر می باشد پس به شما توصیه می کنیم حتماً آپدیت های گوشی خود را انجام دهید تا دچار مشکل نشوید.

۳- Backup گرفتن را فراموش نکنید.

3- Backup گرفتن را فراموش نکنید.
سعی کنید همیشه از اطلاعات خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر این کار را انجام دهید هنگامیکه گوشی شما گم می شود و یا دچار مشکل می شود دیگر نگران فایل های خود نخواهید بود.

۴- فقط به فضای ابری اطمینان نکنید.

4- فقط به فضای ابری اطمینان نکنید.
استفاده از فضای ابری برای ذخیره سازی اطلاعات بسیار خوب می باشد اما این نکته را در نظر داشته باشید که فضای ابری شما نیز ممکن است دچار مشکل شود. پس به شما توصیه می کنیم علاوه بر فضای ابری یک نسخه از اطلاعات را نیز نزد خود نگه دارید.

۵- نگذارید گوشی شما بیش از حد داغ شود.

5- نگذارید گوشی شما بیش از حد داغ شود.
حتماً تاکنون داشتان هایی را درمورد منفجر شدن گوشی های اندرویدی شنیده اید و این مسئله بیشتر مربوط به باتری و یا شارژر بی کیفیت می شود. قرار دادن گوشی در هنگامیکه درحال شارژ می باشد در یک مکان گرم ایده ی بسیار بدی می باشد. پس سعی کنید که از کارهایی که موجب می شود گوشی شما داغ شود دوری کنید.

۶- صفحه نمایش را بدون محافظ قرار ندهید

6- صفحه نمایش را بدون محافظ قرار ندهید
فناوری Gorilla Glass برای محافظت از صفحه بسیار خوی می باشد. اما به این نکته توجه داشته باشید که توانایی آن نیز بسیار محدود می باشد. پس تهیه قاب و محافظ صفحه نمایش بسیار بهتر و مقرون بصرفه تر از این می باشد از ان ها استفاده نکنید و صفحه نمایش گوشی اندرویدی شما دچار آسیب شود.

۷- گوشی خود را در زیر باران استفاده نکنید

7- گوشی خود را در زیر باران استفاده نکنید
امروزه بسیاری از گوشی ها با دریافت تأییدیه IP 67 و IP 68 ضد آب به شمار می آیند و به راحتی می توان از آن ها در زیر باران استفاده کنید. اما اگر گوشی اندرویدی شما ضد آب نیست سعی کنید تا جایی که امکان دارد از گوشی خود در زیر بارش باران استفاده کنید.

۸- نگذارید شما را رهگیری کنند

بسیاری از افراد خیلی از کارهای خود را از طریق گوشی هوشمند خود انجام می دهند. به این افراد توصیه می کنیم که دسترسی برنامه های مختلف را چک کنند و همچنین سابقه مرورگر خود را بطور مرتب پاکسازی کند.

۹- اپلیکیشن های نامعتبر را نصب نکنید

9- اپلیکیشن های نامعتبر را نصب نکنید
تقریباً همه اپلیکیشن های مخرب گوشی های هوشمند از مارکت ها و سایت های غیر معتبر دانلود می شوند. توصیه ما به شما این است که حتماً از امنیت مارکت و یا سایتی که می خواهید از آن دانلود را انجام دهید مطمئن شوید و سپس اقدام به نصب اپلیکیشن مورد نظر کنید.

به پایان یکی دیگر از آموزش های مجله شیائومی رسیدیم. امیدواریم این آموزش نیز مورد توجه شما قرار گرفته شده باشد. شما می توانید سرالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *