اخبار

گمانه زنی ها در مورد شیائومی Mi 7 :عرضه در سه ماهه اول ۲۰۱۸ با صفحه نمایش ۶ اینچی OLED و اسنپدراگون ۸۴۵

پرچمدار گوشی های هوشمند شیائومی یعنی Mi 6 آوریل امسال عرضه شد. هنوز ۶ ماه از عرضه ی این گوشی نمی گذرد که شایعاتی در مورد مشخصات کلی و زمان عرضه پرچمدار بعدی یعنی Mi 7 منتشر شده است.

یک کارمند داخلی این شرکت در Weibo گفته که تراشه ی اسنپدراگون ۸۴۵ برای گوشی Mi 7 در نظر گرفته شده است. و همچنین این گوشی دارای یک صفحه نمایش ۶ اینچی OLED از سامسونگ خواهد بود. اگر در مورد زمان عرضه ی گوشی شیائومی Mi 7 نگران هستید، باید بگوییم که این گوشی در سه ماهه ی اول سال پیش رو خواهد آمد. همانند Mi 6، که شیائومی Mi 5  نیز در آوریل ۲۰۱۵ عرضه شده بود. اما، Mi 7 شاید بین ماه های ژانویه و مارس ۲۰۱۸ عرضه شود. برخی شرکت های دیگر نیز پرچمدارهای جدید خود را مانند سامسونگ گلکسی S9 و LG G7 طبق شایعاتی که منتشر شده در ماه های اول ۲۰۱۸ عرضه خواهند نمود.

شیائومی Mi 7

سایر مواردی که در مورد شیائومی Mi 7 گفته شده است، وجود احتمالی ۲ نسخه با رم ۶ و ۸ گیگابایتی می باشد. درست همانند دوربین دوگانه ی Mi 6 که شامل یک لنز واید و یک لنز تله بود، گمان می کنیم که شیائومی Mi 7 هم از این ترکیب استفاده کرده و از دوربین دوگانه ای در پشت گوشی استفاده کند. بر اساس تجربه های اخیر از این شرکت چینی، انتظار می رود که طراحی بدنه ی این گوشی نیز همچنان با سرامیک و شیشه انجام شود.

همانطور که ذکر شد شاید شیائومی Mi 7 با یک صفحه نمایش بسیار بزرگ عرضه شود. با این مشخصات، و با در نظر گرفتن صفحه نمایش بزرگی که کل قاب جلویی را پوشش می دهد، احتمالا فضای کافی برای دکمه ی خانه و حسگر اثر انگشت نخواهد بود. شاید این ویژگی بصورت یک سنسور حسگر اثر انگشت داخل صفحه نمایش امکان پذیر باشد. اما، اگر انتظار داشته باشیم این گوشی در اوایل ۲۰۱۸ ارائه شود، شاید ویژگی حسگر اثر انگشت داخل صفحه نمایش امکان پذیر نباشد.

شیائومی Mi 6 و Mi 5 هر دو دارای صفحه نمایش ۵ اینچی بودند و حتی نسخه های قدیمی تر یعنی Mi 4  و Mi 3 نیز از صفحه نمایش ۵ اینچی استفاده می کردند. به همین دلیل، طرفداران شیائومی احساس می کنند که نسخه ی بعدی این گوشی های هوشمند شاید دارای صفحه نمایش بزرگ ۶ اینچی نباشد. اما هنوز نمی توان با قطعیت گفت که صفحه نمایش ۶ اینچی بر روی Mi 7 مانند نسخه های قبلی قرار نخواهد گرفت و آن هم زمانی که انتظار داریم این گوشی با صفحه نمایشی که قاب جلویی را بصورت کامل پوشانده باشد.

توصیه می شود خوانندگان این گزارش کمی صبر کرده و محتویات این گزارش را تنها بر اساس گمانه زنی ها در نظر بگیرند. اطلاعات بیشتر در مورد شیائومی Mi 7 در ماه های آتی به دست خواهند آمد.

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *