اخبار

گوشی Mi 11  شیائومی اولین گوشی چینی با اسنپدراگون ۸۷۵ 

گوشی Mi 11  شیائومی اولین گوشی چینی با اسنپدراگون 875 

به نظر می رسد که شیائومی نه تنها پیش از سایر تولیدکنندگان چینی از چیپست Snapdragon 875 در گوشی Mi 11 استفاده خواهد کرد بلکه باتوجه به زمان استفاده از این چیپست توسط سایر تولیدکنندگان برای مدت محدودی از این چیپست به صورت انحصاری استفاده خواهد کرد.
این اطلاعات از ایستگاه گفتگوی دیجیتال توسط خبرنگار چینی در یک پست Weibo فاش شده است. در حالی که گوشی Mi 11 یا هر اسم دیگری که خواهد داشت اولین گوشی هوشمند چینی است که دارای پردازنده Snapdragon 875 می باشد ، سری Galaxy S21 سامسونگ اولین گوشی خواهد بود که بصورت جهانی با این چیپست عرضه می شود.
استفاده از چیپست بصورت انحصاری مسئله عجیبی نیست، پیش از این در چیپست های میانرده نیز این اتفاق به وقوع پیوسته است. با این حال ، هیچ اطلاعاتی در مورد مدت زمان انحصاری آن وجود ندارد اما حدس ما حداکثر یک ماه است. نباید فراموش کنیم  که گوشی Redmi K30 5G Racing در ماه مه همچنان تنها گوشی مجهز به پلتفرم موبایل Snapdragon 768G اعلام شد.
پردازنده اسنپدراگون ۸۷۵ رسماً در ماه دسامبر رونمایی می شود. این پردازنده دارای ۸ هسته به ترتیب ۱ + ۳ + ۴ خواهد بود. این یک چیپست ۵ نانومتری خواهد بود و همچنین به همراه مودم Snapdragon X60 5G به بازار عرضه می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *