اخبار

تفاوت های دو گوشی Redmi Note 5 و Redmi Note 5 Pro شیائومی

تفاوت های دو گوشی Redmi Note 5 و Redmi Note 5 Pro شیائومی

مهمترین گوشی های میانرده شرکت شیائومی که بسیار منتظر آن ها بودیم رونمایی شدند. گوشی های Redmi Note 5 و note 5 pro دو گوشی مورد نظر هستند که در هفته گذشته رونمایی شدند. درحالیکه گوشی Redmi note 5 pro نسبت به نسخه قبلی خود بهبود پیدا کرده است اما گوشی Redmi note 5 بسیار شبیه به گوشی Redmi 5 plus می باشد. ما در ادامه قصد داریم که دو گوشی Redmi note 5 و Redmi note 5 plus را با هم مقایسه کنیم و بررسی کنیم که آیا گوشی Redmi Note 5 pro فقط دارای قیمت بالاتری است و یا اینکه از لحاظ سخت افزار و قدرت نیز بالاتر از گوشی Redmi note 5 می باشد.

تفاوت اصلی بین دو گوشی Redmi note 5 و Redmi note 5 pro مربوط به بخش سخت افزار و دوربین می شود. در گوشی Redmi note 5 از چیپست اسنپدراگون ۶۲۵ استفاده شد است که این چیپست در بسیاری از گوشی های میانرده سال ۲۰۱۷ مورد استفاده قرار گرفته است. اما در گوشی Redmi note 5 pro از پردازنده اسنپدراگون ۶۳۶ استفاده شده است که بر روی کاغذ بسیار قدرتمندتر می باشد اما باید عملکرد آن برای بررسی میزان قدرت مورد بررسی قرار گیرد. گوشی Redmi Note 5 pro همچنین داری ۶ گیگابایت رم می باشد که در انجام چند اپلیکیشن با هم هیچگونه مشکلی نخواهد داشت.

درحالیکه در گوشی Redmi note 5 دارای ۴ گیگابایت رم می باشد. درمورد دوربین باید گفت که گوشی Redmi Note 5 دارای یک دوربین ۱۲ مگاپیکسلی ( هیچ گزینه ویژه ای درمورد این گوشی وجود ندارد و یک گوشی میانرده می باشد. ) اما در گوشی Redmi Note 5 pro شاهد حضور یک دوربین دوگانه هستیم که یکی از سنسورهای آن ۱۲ مگاپیکسلی و سنسور دیگر ۵ مگاپیکسلی می باشد و سنسور دوم برای ایجاد عمق در میدان دید بکار می رود. گوشی Redmi note 5 pro همچنین دوربین سلفی بهتری نیز دارد. در گوشی Redmi Note 5 Pro برای دوربین سلفی از یک سنسور ۲۰ مگاپیکسلی استفاده شده است در حالی که برای دوربین سلفی گوشی Note 5 از یک سنسور متوسط ۵ مگاپیکسلی استفاده شده است. بقیه مشخصات این دو گوشی بسیار شبیه به هم می باشد و می توان گفت تغییرات تنها در همین بخش ها می باشد و همانطور که در بالا اشاره کردیم این دو گوشی تنها در سخت افزار و دوربین تفاوت دارند.

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *