5 نکته برای آزاد سازی حافظه داخلی گوشی هوشمند
آموزش

۵ نکته برای آزاد سازی حافظه داخلی گوشی هوشمند

یکی از ازاردهنده ترین مشکلات گوشی هوشمند پرشدن حافظه آن می باشد. که در این صورت شما برای برزورسانی برنامه ها، نصب برنامه جدید و مواردی از این دست دچار مشکل می شوید خوشبختانه برای حل این مشکل چندین گزینه وجود دارد که در ادامه ما به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

۱- پاک کردن کش برنامه ها

کش ( حافظه پنهان ) اطلاعاتی است که توسط اپلیکیشن ها ذخیره می شود تا در هنگام اجرای بعدی برنامه سریعتر اجرا شود. پس از گذشت مدتی میزان حجم این کش افزایش پیدا می کند. پس پاک کردن کش موجب خالی شدن فضای قابل توجهی خواهد شد. در گوشی شیائومی خود برای پاک کردن حافظه کش به مسیر Settings » Storage بروید و سپس بر روی Cached data کلیک کنید.

1- پاک کردن کش برنامه ها
۲- استفاده از اپلیکیشن های پاک کننده

شما می توانید اطلاعات غیر ضروری گوشی خود را با استفاده از اپلیکیشن امنیتی موجود بر روی MIUI 9 حذف کنید. برای این کار شما به مسیر Security » Cleaner و بر روی Cleaner کلیلک کنید و سپس شما لیستی از اطلاعات غیرضروری را مشاهده می کنید و می توانید مواردی را که می خواهید پاک کنید.

1- پاک کردن کش برنامه ها
۳- حذف اپلیکیشن هایی که کمتر استفاده می شود

در گوشی همه افراد تعداد زیادی اپلیکیشن وجود دارد که بسیاری از آن ها تنها یک بار مورد استفاده قرار می گیرد. با پاک کردن این اپلیکیشن ها می توانید فضای بسیار زیادی را آزاد کنید. در رابط کاربری MIUI شما می توانید از طریق مسیر Security » Cleaner » Deep Clean به طور کامل اپلیکیشن های غیر ضروری را پاک کنید.

3- حذف اپلیکیشن هایی که کمتر استفاده می شود
۴- ذخیره سازی تصاویر و فیلم ها در فضای ابری

حذف کردن اپلیکیشن ها از روی گوشی هوشمند بسیار آسان می باشد اما تصاویر و ویدئوها که خاطرات بسیاری را در خود جای داده اند به آسانی قابل حذف شدن نیستند. این اطلاعات که فضای بسیار زیادی را اشغال می کنند را شما می توانید بر روی فضای ابری ذخیره کنید و آن ها را از روی گوشی خود حذف کنید. این کار موجب می شود شما همیشه به عکس ها دسترسی داشته باشید اما فضایی را از گوشی شما اشغال نکند. شما می توانید تصاویر خود را در Mi Cloud ذخیره کنید.

4- ذخیره سازی تصاویر و فیلم ها در فضای ابری
۵- انتقال اطلاعات به کارت حافظه جانبی

یک گزینه دیگر که در اختیار شما می باشد این است که اطلاعات خود را از حافظه داخلی گوشی هوشمند به کارت حافظه جانبی منتقل کنید. این کار موجب می شود که فضای در دسترس شما افزایش پیدا کند.

به پایان یکی دیگر از آموزش های مجله شیائومی رسیدیم امیدواریم این آموزش نیز مورد توجه شما قرار گرفته باشد. شما می توانید سؤالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *