7 نکته برای افزایش طول عمر پاوربانک
آموزش

۷ نکته برای افزایش طول عمر پاوربانک

یکی از مشکلاتی که کاربران پاور بانک با آن روبه رو هستند کاهش طول عمر باتری پاوربانک بعد از مدتی استفاده می باشد . این نوع کاهش طول عمر پاوربانک با توجه به نوع استفاده ما و همچنین میزان مراقبت ما از آن می تواند کوتاه و یا بلند باشد. اگر شما هم از ان دسته از افراد هستید که میخواهید از پاوربانک خود برای مدت طولانی تری استفاده کنید پس تا انتهای این آموزش با ما همراه باشید.

نکته ۱: در دمای بالا و پایین از پاور بانک استفاده نکنید

نکته 1: در دمای بالا و پایین از پاور بانک استفاده نکنید
اولین مسئله ای که می خواهیم در اینجا به آن اشاره کنیم را ممکن است بسیاری از شما در لپ تاپ خود دیده باشید. هنگامیکه لپ تاپ شما و بخصوص قسمت باتری آن داغ می شود یکی از مواردی که ممکن است اتفاق بیافتد هنگ کرده سیستم شما می باشد. این مسئله می تواند درمورد پاور بانک ها نیز به وقوع بپیوندد. بسیاری از پاوربانک های موجود در بازار از نوع لیتیومی می باشند که دارای ساختار سلولی می باشند. در واقع باید گفت که هم گرما و هم سرما می تواند بر روی سلول های باتری اثر گذاشته و به آنها آسیب برساند و در نتیجه طول عمر انها را کاهش دهد. اگر دقت کرده باشید بعضی از تولید کنندگان پاور بانک دمای درحال استفاده را در صورتی نوشته اند که پاور بانک دارای تهویه مناسب باشد.

نکته ۲: برای پاوربانک خود یک تهویه مناسب ایجاد کنید.

نکته 2: برای پاوربانک خود یک تهویه مناسب ایجاد کنید.
بسیاری از افراد ممکن است که پاوربانک و گوشی خود را هنگامیکه گوشی از طریق پاوربانک درحال شارژ می باشد را در درون کیف خود قرار می دهند. این مسئله باعث می شود که پاوربانک تهویه مناسبی نداشته باشد و شروع به داغ شدن کند که این مسئله می تواند موجب اسیب دیدگی سلول های باتری پاور بانک و در نتیجه کاهش طول عمر پاوربانک شود.

نکته ۳: از پاوربانک تنها برای شارژ کردن دستگاه هایی استفاده کنید که توانایی آن را دارد.

نکته 3: از پاوربانک تنها برای شارژ کردن دستگاه هایی استفاده کنید که توانایی آن را دارد.
چیزی که در اینجا به آن اشاره می کنیم مربوط به ولتاژ و جریان مورد نیاز دستگاه شما برای شارژ می باشد. یک پاوربانک معمولاً با ولتاژ ۵ ولت و جریان ۱ آمپر و ۲ آمپر برای شارژ دستگاه های مختلف استفاده می کند. بطور معمول خروجی یک آمپر برای شارژ گوشی های مختلف استفاده می شود اما در بعضی از دستگاه ها شاهد این هستیم که از شدت جریان ۲ آمپر برای کاهش زمان شارژ و افزایش سرعت شارژ استفاده می شود. ( خروجی جریان ۲ آمپر معمولاً برای شارژ کردن دستگاه هایی مانند لپ تاپ ها و سایر دستگاه های معادل استفاده می شود. شما می توانید با استفاده از پاور بانک خود تمامی دستگاه ها را شارژ کنید . اما این را نیز به شما بگوئیم که این کار باعث آسیب جدی به پاوربانک شما و همچنین بخصوص به گوشی شما می شود پس لطفاً این کار را نکنید. این مسئله در پاوربانک هایی که قابلیت حفاظت دربرابر شارژ بیش از حد و یا تخلیه شارژ را ندارند بسیار مهمتر می باشد. پس به شما توصیه می کنیم که حتماً پاوربانکی را تهیه کنید که قابلیت حفاظت دربرابر این موارد را داشته باشد. پاوربانک های شیائومی علاوه بر این حفاظت ها، حفاظت های بسیار بیشتری را دارا می باشند و شما می توانید با خیال راحت به خرید آن ها و استفاده ایمن بپردازید.

نکته ۴: پاور بانک خود را هنگامی بطور مجدد شارژ کنید که، شارژ آن به طور کامل خالی نشده باشد.

نکته 4: پاور بانک خود را تنها هنگامی بطور مجدد شارژ کنید که، شارژ ان به طور کامل خالی شده باشد.
بسیاری از شما ممکن است درمورد اینکه این گزینه چگونه به کمک شما می آید شک داشته باشید. برای یک مدت طولانی یک تفکر اشتباه رایج بود و طبق آن تفکر شما باید ابتدا باتری خود را بطور کامل استفاده می کردید و سپس به شارز آن می پرداختید. باید بگوئیم که این مسئله بطور کامل اشتباه می باشد. بخصوص هنگامیکه باتری شما از نوع لیتیومی باشد. ( در حال حاضر بسیاری از باتری های مورد استفاده در دستگاه های مختلف مانند گوشی های موبایل، تبلت ها، پاور بانک ها و بسیاری دیگر از دستگاه ها از این مدل می باشد. هنگامیکه پاور بانک شما درحال شارژ دستگاه های مختلف می باشد بطور مداوم با کاهش میزان شارژ خود پاوربانک ولتاژ آن نیز کاهش پیدا می کند و هنگامیکه میزان ولتاژ آن به زیر ۲٫۴ ولت می رسد کربنیزاسیون در پاوربانک شما به وقوع می پیوندد که این مسئله به معنای کاهش طول عمر باتری پاوربانک شما کاهش پیدا می کند. پس توصیه ما به شما این است که پاوربانک خود را هنگامی شارژ کنید که حدود ۲۰ درصد از شارژ ان باقی مانده باشد و اگر نمی خواهید از پاوربانک خود برای چند روز استفاده کنید بهتر است میزان شارژ آن را بررسی کنید و مطمئن شوید که پاوربانک شما به اندازه کافی شارژ دارد شاید شما از پاوربانک در آن چند روز استفاده نکنید اما ممکن است که مدارهای داخلی خود پاوربانک مقداری از انرژی را مصرف کنند و این مسئله درصورت ادامه موجب تخلیه ی کامل شارژ پاوربانک می شود.

نکته ۵: هیچگاه پاور بانک خود را بطور کامل شارژ نکنید.

نکته 5: هیچگاه پاور بانک خود را بطور کامل شارژ نکنید.
نکته دیگری که باعث افزایش میزان طول عمر باتری پاور بانک شما می شود این است که آن را بطور کامل شارژ نکنید و میزان شارژ آن را در حدود ۸۰ درصد نگه دارید. هنگامیکه شما پاوربانک خود را تا میزان ۸۰ درصد شارژ می کنید درواقع چرخه شارژ پاوربانک خود را افزایش می دهید.

نکته ۶: هنگامیکه پاوربانک شما درحال شارژ می باشد از آن استفاده نکنید.

نکته 6: هنگامیکه پاوربانک شما درحال شارژ می باشد از آن استفاده نکنید.
ممکن است هنگامیکه درحال انجام بازی و یا گوش دادن موسیقی با گوشی خود می باشید و در عین حال گوشی شما به شارژ می باشد متوجه سریع داغ شدن گوشی باشید. این مسئله درمورد پاور بانک ها نیز به وقوع می پیوندد و همانطور که در بالا اشاره کردیم کار کردن دستگاه در دمای بالا موجب آسیب دیدن پاور بانک می شود و همچنین مسئله دیگری که در حال وقوع می باشد این است که گوشی و یا پاوربانک شما اگر در زمان شارژ مورد استفاده قرار گیرند احتمال انفجار وجود دارد. هرچند شما ممکن است هیچگاه با این مسئله روبرو نشوید اما بهتر است که احتیاط کرده و این کار را انجام ندهید.

نکته ۷: کابل شارژ پاوربانک خود را خم نکنید.

نکته 7: کابل شارژ پاوربانک خود را خم نکنید.
کابل شارژ پاور بانک شما بلند است ؟ آیا کابل خود را در هنگام استفاده جمع می کنید ؟ به احتمال زیاد شما این کار را زیاد انجام می دهید اما از این به بعد این کار را تکرار نکنید. دلیل انجام ندادن این کار این است که هنگامیکه شما کابل را خم می کنید ممکن است در مکانیکه کابل خم شده است انرژی متوقف شود و این مسئله موجب افزایش دما می شود. پس بهترین کار این است که کابل بطور کامل باز باشد.

این ۷ نکته ای که در بالا به آنها اشاره کردیم باعث می شود که طول عمر باتری پاور بانک شما بطور قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کند. لطفاً در بخش نظرات دیدگاه خود را نسبت به این روش ها و یا همچنین اگر روش دیگری را می شناسید را با ما در میان بگذارید.

 

پاور بانک فست شارژ شیائومی نسخه ۲ ظرفیت ۱۰۰۰۰ میلی آمپر ساعت

نمره 3.96 از 5
48  عدد باقی مانده
185,000 تومان 150,000 تومان

پاور بانک شیائومی ظرفیت ۲۰۰۰۰ میلی آمپر ساعت نسخه ۲

نمره 3.31 از 5
ناموجود

کاور سیلیکونی پاور بانک ۱۰۰۰۰ نسخه ۲ و پرو شیائومی

نمره 4.88 از 5
12,000 تومان

کاور سیلیکونی پاور بانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر ورژن ۲ شیائومی

نمره 4.43 از 5
13,000 تومان

پاور بانک ۲۰۰۰۰ میلی آمپر ۲C شیائومی

نمره 4.50 از 5
47  عدد باقی مانده
280,000 تومان 260,000 تومان

پاور بانک شیائومی ظرفیت ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت

نمره 5.00 از 5
120,000 تومان

پاور بانک و مودم همراه ۴G شیائومی مدل ZMI MF855 با ظرفیت ۷۸۰۰mAh

نمره 3.17 از 5
ناموجود

پاور بانک شیائومی ظرفیت ۱۰۰۰۰ میلی آمپر ساعت نسخه پرو

نمره 4.21 از 5
ناموجود
نقره ای

پاور بانک ۱۰۰۰۰ ورژن ۲ دو پورت شیائومی

نمره 3.80 از 5
6  عدد باقی مانده
190,000 تومان 165,000 تومان

پاور بانک و مودم همراه ۴G شیائومی مدل ZMI MF885 با ظرفیت ۱۰۰۰۰mAh

نمره 4.00 از 5
890,000 تومان

پاور بانک شیائومی ظرفیت ۲۰۰۰۰ میلی آمپر ساعت

نمره 4.36 از 5
ناموجود

پاوربانک شیائومی مدل ZMI QB820 ظرفیت ۲۰۰۰۰ میلی آمپر ساعت

نمره 4.38 از 5
590,000 تومان

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *