آموزش

۷ نکته برای شارژ سریع تر گوشی هوشمند

7 نکته برای شارژ سریع تر گوشی هوشمند

شارژ کردن گوشی به یک کار روزمره برای بسیاری از افراد تبدیل شده است و این پروسه طولانی برای افراد بسیار خسته کننده می باشد به خصوص در هنگامیکه در مسافرت هستید و یا کار واجبی دارید خوشبختانه برای افزایش سرعت شارژ شدن گوشی نکته هایی وجود دارد که در ادامه با هم به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

۱- گوشی خود را بصورت مستقیم شارژ کنید

شاید آسانترین روش برای شارژ گوشی استفاده از کابل USB لپ تاپ باشد اما به این نکته توجه داشته باشید که این گونه پورت ها بطور پیشفرض وظیفه شارژ کردن ندارند و برای شارژ کردن دستگاه شما از جریان ۰٫۵ آمپر استفاده می کنند و این مسئله موجب افزایش مدت زمان شارژ دستگاه شما می شود پس بهتر است گوشی خود را با استفاده از پریز برق و یا چندراهی به صورت مستقیم شارژ کنید در این صورت شدت جریان شارژ یک و یا ۲ آمپر خواهد بود.

1- گوشی خود را بصورت مستقیم شارژ کنید
۲- از شارژر اصلی استفاده کنید

همیشه پیشنهاد می شود که از شارژر اصلی استفاده کنید تا باتری دستگاه شما به درستی تغذیه شود. شارژر و کابل اصلی موجب می شود که دستگاه شما به درستی شارژ شود و طول عمر باتری گوشی شما بیشتر شود. اگر شما شارژر اصلی خود را گم کردید و قصد تهیه یک شارژر جدید را داشتید حتماً شارژری را تهیه کنید که توسط سازنده گوشی شما تأیید شده باشد.

2- از شارژر اصلی استفاده کنید
۳- از آداپتور با قدرت بالا استفاده کنید

نکته ای که در مورد شارژر گوشی ها باید به آن توجه کنید این است که جریان خروجی ان ها بالاترین میزانی باشد که توسط گوشی شما پشتیبانی می شود اگر گوشی شما مجهز به فناوری شارژ سریع می باشد حتماً شارژری را تهیه کنید که از این فناوری پشتیبانی کند.

3- از آداپتور با قدرت بالا استفاده کنید
۴- فعال کردن حالت هواپیما

یکی از روش ها برای شارژ سریع تر باتری فعال کردن حالت هواپیما می باشد.در این حالت تمامی اتصالات گوشی شما قطع می شود و گوشی شما به سرعت شارژ می شود. البته باید بگوئیم که این کار موجب می شود که گوشی شما امکان دریافت و ارسال پیام و برقراری تماس را نداشته باشد. در گوشی های شیائومی برای فعال کردن حالت هواپیما کافی است که دکمه پاور را نگه دارید و سپس گزینه مربوطه را انتخاب کنید

4- فعال کردن حالت هواپیما
۵- خاموش کردن گوشی

اگر قرار دادن گوشی در حالت هواپیما موجب شارژ سریع تر گوشی شما می شود خاموش کردن آن سرعت شارژ شدن را بسیار بیشتر افزایش می دهد. هنگامیکه شما گوشی خود را خاموش کنید صفحه نمایش و سنسورها نیز خاموش می شوند و این مسئله موجب می شود که تمام شارژی که به گوشی شما می رسد در باتری ذخیره شود.

۶- گوشی خود را خنک نگه دارید

اگر گوشی شما دارای قاب می باشد در هنگام شارژ آن را خارج کنید و اجازه دهید که گوشی شما با هوای آزاد ارتباط داشته باشد. خارج کردن قاب و قرار دادن گوشی در یک مکان خنک موجب می شود که دستگاه شما سریعتر شارژ شود. این نکته را بیاد داشته باشید که گرما بزرگترین دشمن باتری شما می باشد. پس سعی کنید گوشی خود را از آن دور نگه دارید.

۷- در هنگام شارژ با گوشی خود کار نکنید

هنگامیکه شما گوشی خود را در شارژ قرار داده اید از کار کردن با آن بپرهیزید. این کار موجب اختلال در فرایند شارژ شدن می شود و گوشی شما بسیار دیر شارژ می شود. اگر می خواهید گوشی خود را در هنگام شارژ چک کنید این کار را در فاصله های زمانی معین و طولانی انجام دهید.

7- در هنگام شارژ با گوشی خود کار نکنید
به پایان یکی دیگر از آموزش های مجله شیائومی رسیدیم. امیدواریم از این اموزش استفاده کافی را برده باشید. شما می توانید سؤالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید.

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *